Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 70 éve egy világháború kellet...

70 éve egy világháború kellet ahhoz, hogy a jelenlegi nukleáris technológia alapja kifejlődjön, most egy újabb világháború kellene ahhoz, hogy a fúziós technológiát alkalmazásig fejlesszék? Első sorban fúziós erőművekre gondolok.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Előbb utóbb minden megjelent volna hábvorúk nélkül is.Sőt.Rengeteg mindent még akadályozott is a háború.Például német fizikus azért került hadifogságba az orosz cári birodalomban mert mikor a Balti vizeken hajózva figyelte a napfogyatkozásnál tapasztalható gravitációs hatást (a fény elgörbül) pont kitört az első világháború,és tudjuk hogy az oroszok nem pont a németekkel voltak.Szegény tudósnak négy hetet kellett várnia mert jött egy hülye háború.Ez jó példa a tudomány hátráltatására.De van sok más is.Például mikor a náci németország kezdett kiépülni az Albert Einstein,Niels Bohr és Lisa Meitner féle kiváló tudósoknak is meg kellett húzniuk magukat,vagy elhagyni otthonukat.De ott van például a Vietnámi háború is.Mennyi egyetemistát küldtek lángszórózni a dzsungelbe,és mennyi halt meg ezekből,csak azért mert a politika úgy kívánta.Michio Kaku (elméleti fizikus) is megjárta és beszámolt róla hogy csak szerencse hogy nem halt meg.De sok egyetemi évfolyamtársának törte ketté karrierjét a háború.


Vagy ott van Karl Schwarzschild is aki a világháborúban vesztette életetét.


Szóval egy háború ugyanannyi kárt okoz mint amennyi hasznot (legalábis a tudománynak.A közéletben csak kárt okoz.)

2013. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A hidrogénbomba már létezik, és fúziós elven működik, ehhez nem kell háború, létezik. A békés felhasználását pedig naná, hogy nem a háború fogja sürgetni.
2013. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fúziós erőművet még mindig nem tudunk csinálni
2013. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már mérnökök tervezik a fúziós erőművet, főleg Franciaországban, de még Magyarországon is az MTA-ban. Bár 2025 előtt nem hiszem, hogy működésbe fog állni... Amúgy úgy tudom az USA-ban, és Kínában is tervezik a saját megoldásukkal
2013. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy az MTA-ban a '90 években leálltak a fúziós kutatások java része. Valójában már vagy 40éve mondják azt, hogy 40 év múlva lesz, de még nincs semmi. Állítólag a Dél-Francia sem lesz valami nagy durranás. Ezért kérdem, hogy nem kell-e egy újabb háború ahhoz, hogy a szükséges erőforrásokat rendelkezésre bocsássák.
2013. ápr. 28. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom ősszel írta az MTA-ban a szakdogáját, a fúziós erőmű valamilyen kamrájának a tervezésében vett részt, és ahogy elmesélte, hogy hogyan is működik nem lesz szar...
2013. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen már nagyon régen mondogatják, egyik előadótanárom mondta hogy amikor ő járt az egyetemre, akkor is azt mondták hogy még 20 év, és hát most is azt mondják az embereknek.

A helyzet az hogy még nagyon nagyon sokáig nem lesz egy ilyen erőmű nagy valószínűséggel, mert pillanatnyilag nem tudjuk a plazmát annyira egy helyben tartani, ami nagy probléma.

2013. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én dolgoztam az MTA-ban. A mi kísérleti fúziós reaktorunk most kiállítási tárgy egy parkban :)

Beszélgettem vezető kutatókkal, szerintük is kell még vagy 40 év. Ha tehetném már is ezen a témán dolgoznék. Vagy hasonlón.

2013. ápr. 28. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!