Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell egy egyenáramú...

Hogyan kell egy egyenáramú áramkörben áramerősséget számolni számolni, ha két csomópont között egy ellenállás nélküli ág van, körülöte pedig ellenállások?

Figyelt kérdés
Lehet Kirchhoff csomóponttörvényéből, vagy esetleg muszáj Wheatstone Bridget alkalmazni? (ez utóbbit légyszives magyarázzátok is meg, mivel csak sejtem, és mintha láttam volna hasonló áramkörökben való alkalmazását).

2013. ápr. 30. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha két csomópont közt ellenállás nélküli ág van, akkor az lényegében egy csomópont. Akkor két hurok egy csomópontban érintkezik, nem egy (vagy több) közös ágban. Ugyanúgy megy minden, mint egyébként.
2013. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ellenállás nélküli ág = rövidzár. Magyarul a két csomópont közt nincsen potenciál különbség, azaz feszültség. Az töltések azonnal rekombinálódtak. Innentől kezdve egy az egész "ág" egy nagy csomópont.
2013. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A híd kapcsolásban két darab feszültségosztód van. Így gondolkozz. Amelyik feszültségosztónak a csomópontját feljebb húzod, az magasabb potenciál és a feszültség a magasabb potenciálú pont felől az alacsonyabb felé mutat.
2013. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!