Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol/hogyan használják ki a...

Hol/hogyan használják ki a belső energiát?

Figyelt kérdés
Egy beszámolót kéne készítenem, de még semmit sem találtam, arról, hogy hogyan használják ki a belső energiát, tudnátok segíteni??

2013. máj. 1. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Még nem hallottam arról hogy bárhol használnák a geotermikus hőt. Ami biztos hasznosított az, a már feltörő meleg víz-- az északi népeknél mindenképp vagy még általában a fürdők.


Talán abban tudnék segíteni, hogy miképp kellene, lehetne kihasználni a Föld belső hőjét.


Geofizikai mérések szerint 1 év alatt a Föld felületének 1km2 -nyi részére annyi hő vándorol fel a belsejéből,mint 50 000 kg jó szén égési hője.


Ami azt jelenti 100 méterenként befelé haladva átlag, 3 fokkal emelkedik a hőmérséklet.Tehát 1000 méter mélyen 40 fok körül kell lenni a talajhőnek. 1200 mélységbe lejuttatott hideg-vizes csőrendszer, oda- vissza áramoltatása, tulajdonképpen biztosíthatná a összes lakásnak, háznak a fűtését télen.

2013. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
aha köszi, akkor lehet, hogy elértettem a feladatot, majd holnap megkérdezem, úgy is lesz fizika, de még egyszer köszi szépen a választ
2013. máj. 1. 17:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen felhasználják a geotermikus energiát, nem csak gyógyfürdőknél. Van ahol fűtenek vele, googléz rá, sok mindent lehet róla találni.
2013. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
azt írtam én is hogy van olyan hely ahol fűtenek vele, de eddig csak a feltörő meleg vizet használják erre ahol van- de nem az egyébként is meglevő belső hőjét a földnek-- pedig biztonságosabb lenne mint az atomreaktor egy ország szívében.
2013. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ti miről beszéltek? A belső energia nem ugyanaz, mint a geotermikus energia! Mondjuk mihelyt megláttam mami nevét, tudtam, hogy csak ostobaság lehet a dologból... Gyász.


A belső energia egy zárt rendszer részecskéi mozgásának energiáját, a részecskék közti vonzások, taszítások energiáját, a molekulák kötési energiáját és az elektronburkok energiáját foglalja magában.


A legalapvetőbb felhasználása az, ha lehűtünk ill. felmelegítünk valamit, tehát megváltoztatjuk a hőmérsékletét.


Természetesen a geotermikus hő felhasználása is belsőenergia-felhasználás, ha mondjuk fűtünk vele valamit.

2013. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát, főleg az utolsónak, igazából a tanár is mondta, hogy a belső energiát, "annyira" nem használják ki, nincs mit kihasználni, főleg a kémiai és fizikai laborokban használják, az atomok kötését számolják ki vele, vagy mit tudom én, nem vagyok egy atomfizikus, szóval nem úgy használják, mint pl. a víz, nap, vagy szélenergiát
2013. máj. 2. 18:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Na, én meg jól hagytam magam félrevezetni, az első választ vettem alapul, így hülyeség amit írtam, bocsi.
2013. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miből is gondolhattam volna azt, hogy ilyesmire gondolsz labor kémiai, fizikai kísérletekre?-- ilyesmit, csak a magasabb képesítéshez kérdeznek.


Belső energiája van a sugárzó anyagoknak- ha erre gondolt a tanárod...

pl gyógyító izotópok gamma sugárzása

vagy a gyakorlati életben kopás mérését, ellenőrzését segíti elő ha magába az eszközbe anyagot kevernek. pl.

gumi köpenybe sugárzó foszfort, vagy egy fogácsoló acélszerszámba sugárzó kobaltot kevernek.


De használják vastagság mérésére is- pl lemez gyártásánál fontos hogy azonos vékony maradjon. Ezért sugárzó anyagot helyeznek a lemez fölé és a sugárzás áthalad a lemezen- a sugárzásmérő készülék pedig jelzi ha vastagabb vagy vékonyabb a lemez.- ha nem jó akkor a készülék automatikusan szabályozza a hengerek nyomását, ami között fut a lemez. erre vagy béta sugárzókat vagy gamma sugárzót használnak.


De az élelmiszeriparban is használták a baktériumok elpusztítására.


De nagyon jól lehetett használni olyan gyógyászati eszközök fertőtlenítésnél amelyek nem bírták a hőt- kötszer, gyógyszer injekciós anyagok- ráadásul becsomagolva kibontás nélkül fertőtlenített.


Vagy ha radioaktív sugarakkal besugározzuk az anyagot, megváltozik a kémiai fizikai tulajdonsága-- például a hőre változó hőálló lesz.-de fordítva is használhatják


Na erre gondolt a tanárod? Máskor pontosabban fogalmazd a kérdésedet.

2013. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Re pedig 5/ jobb ha csöndbe maradsz pofa be, túl fiatal vagy ahhoz hogy okoskodj.
2013. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mami, te pedig a korod ellenére olyan buta vagy, hogy elbujdosnék a helyedben.


A kérdező tökéletesen pontosan fogalmazta meg a kérdését, csak te vagy sík sötét a fizikához és a való élethez. A belső energia egy korrekt fizikai fogalom, és a te súlyos hibád, ha nem hallottál róla. Okosodj:


[link]

2013. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!