Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki nem tagadja az evolúciót teljesen?

Figyelt kérdés

Például elfogadja, hogy a sündisznó evolucionál de egy másik faj már nem?


Amikor az illetőnél rákérdeztem, hogy mit is jelent ez pontosan, nem volt hajlandó válaszolni.


2013. máj. 3. 10:52
 1/3 spectator ***** válasza:
Szerintem az "Intelligent design" éppen az evolúció részleges tagadása. A "vérbeli" evolúció-hívők próba-szerencse alapon magyarázzák a fejlődést: a természet vaktában mindent kipróbál, és az alkalmatlan elhullik. A fentemlített elmélet szerint viszont a Teremtő "ötlete" az evolúció, hogy a világ így haladjon előre.
2013. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Azt jelenti, hogy az illetőnek nincs konzisztens világképe. Azt jelenti, hogy szerinte elfogadható, hogy egyszer nincsenek szellemek, és az ablakot nyilván a huzat csapta be, máskor pedig nyilván egy kísértet. Azt jelenti, hogy az illető bonyolult mítoszok és magyarázatok közt él, melyek megmagyarázzák, hogy miként kell "átkapcsolni" az egyik világképről a másikra anélkül, hogy kognitív disszonanciához vezetne.
2013. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik ez alatt azt értik, hogy a "mikro evolúciót" fogadják el, azaz hogy az élőlények, fajok változhatnak, de a mai fajok nem így alakultak ki. Ennek nem sok értelme van, de mivel a fajok változása tagadhatatlan így valamit ki kellett találni.
2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!