Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szén miben oldódik?

A szén miben oldódik?

Figyelt kérdés
ha kiszóródott a lépcsőre.

2013. máj. 12. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Porszívóban.
2013. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja minden más csak ront
2013. máj. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szén-tetrakloridban
2013. máj. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
A szén nem oldódik semmiben!
2013. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%
Kályhában.
2013. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

A szén a tömény kénsavon kívül nem oldódik semmiben.


De a probléma ezzel ott van, hogy ha tudnál is szerezni tömény( 98%-os kénsavat), akkor és ráöntenéd a betonra/lépcsőre. Az biztos, hogy feloldaná a szenedet, de a betont is beleértve. Aztán ha megpróbálod felhiggítani( magyarán vizet öntenél rá), akkor csak kénsavas gőzt kapnál az arcodba, ami nem túl kellemes.


Tehát porszívó a megoldás. Nincs jobb.

2013. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SEM szén-tetraklorid, SEM kénsav nem oldja


A szén egy atomrácsos anyag, NINCS oldószere, néhány fém olvadékában valamennyire oldódik(pl vas-olvadékban, de nem fogsz emiatt 1000 °C vasat önteni a betonra :D)

Illetve fluor támadja meg valamennyire, de ez is csak a finom kormot.


Így marad a porszívó, illetve a nedves rongy/papírtörlő :)

2013. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"de nem fogsz emiatt 1000 °C vasat önteni a betonra :D"


Egészen biztosan nem, mivel a vas 1000 foknál jóval magasabb hőmérsékleten olvad :)

2013. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" SEM szén-tetraklorid, SEM kénsav nem oldja "

Fizikai óldódással az alapállapotú szén nem óldódik semmiben. Mivel atomrácsos vegyület, Ezt én is tudom, köszönöm, vegyész vagyok. Én írtam, a tömény kénsavot hsz-t. Bár határozza már meg azt, aki ezt a kommentet írta, hogy a közönséges amorf szén mennyi mutat atom és mennyire molekularácsos tulajdonságot, mert akkor megtudhatná, hogy a szén-tetrakloridban valóban óldódik-e. Mert ez a kijelentés így önmagában nem igaz. Óldódik csak nagyon kis mértékben.


Kémiai óldódással:

A tömény kénsav oldja a szenet:

C+2H2SO4=CO2+2SO2+2H2O

Gratulálok annak a kémia tudásához aki ezt nem tudta, és utána még kérkedni próbál azzal hogy a szén nem oldódik semmiben valamint ahhoz is, hogy a vas olvadáspontját hozzávetőlegesen nem tudja valaki. A fehérizzás hőmérsékletete van 1000 fok körül, tehát az nagyon nehezen fogja leönteni a Földre, ahogy Sceptic mondta.

2013. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Csak a vassal kapcsolatban: nem kell olvadt vas. Szilárd vasba is diffundál a szén. Betétedzésnél pont ezt használják. 700-900 fok itt is kell.

Jelen esetben ez persze ugyanúgy nem segítség. Napok alatt is csak mikrogrammok oldódnak be. :)


Marad a porszívó, a maradékhoz meg mosószer + körömkefe. :)

2013. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!