Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor tárgyalták először...

Mikor tárgyalták először szisztematikusan a dimenzió fogalmát?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szisztematikusan már Socrates tárgyalta, csak ő nem a dimenzió fogalmat hanem a szférákat említette, de detto
2013. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
arra gondolsz, hogy hosszúság, tömeg, stb?
2013. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Aki lefogyatékosozta a második az a fogyatékos valójában.

Ugyanis nem írt butaságot, mert ezek valóban dimenziók.Attól, hogy te ezt nem tudtad....

Nem fogom leírni a meghatározást, de elég komoly szegénységnek hangzik ha valaki fizikai fogalmat próbál magyarázni dimenzióanalízus nélkül....

2013. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A második lehet nem troll volt, hanem fogalomértelmezési hibája volt, mint a harmadiknak, ugyanis a dimenzioanalízis teljesen mást jelent mint a dimenzió -.-


Dimenzió = kiterjedés.

2013. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

jaj de jó hogy mondod, egész eddig fogalmi tévedésben voltam, éveken keresztül. kár hogy ma volt a szorgalmi időszak utolsó napja, pedig a következő előadásokon felvilágosítanám a doktorokat meg professzorokat, hogy milyen marhaságot beszélnek, amikor azt mondják hogy a tömeg az dimenzió.

azt remélem tudjátok, hogy eléggé nevetségesek vagytok.

2013. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
van egy olyan nevű dolog, hogy dimenzióanalízis, ami elég sok mindenre jó.
2013. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A dimenzióanalízis sokmindenre jó, csak semmi köze a kérdéshez. És nem is a Socrates féle szférákra gondoltam. A dimenzió fogalmának említése alatt azt értem, hogy valaki együtt tárgyalta minimum az 1 2 és 3 dimenzió fogalmát. De esetleg a 0 és a magasabb dimenziók lehetőségét is belevehetjük, bár ha valaki már az 1,2 és 3-at szisztematikusan tárgyalja, akkor azt dimenziófogalomnak nevezném már. Tehát geometriai/matematikai értelemben kérdeztem.
2013. máj. 17. 18:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én is doktor vagyok, és felvilágosítanám azt, aki írta, hogy "a tömeg az dimenzió", az valóban nem helyes! "A tömegnek van dimenziója" az már helyes, de az a dimenzió az más, mint amiről szó van. És kérném, hogy ezen a vonalon ne menjünk tovább.
2013. máj. 17. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:

A 2-esnek még van mit tanulnia !! A dimenzió teljesen más mint a dimenzióanalízis=mértékegységanalízis


Diator ! Úgy tudom, hogy a Klauza-klein elmélettel kezdődött a dimenzió fizikai szintű korrekt tárgyalása. Bár Einstein bevezette az általános relatívitáselméletben az időt mint dimenziót, ahol mínusz egy négyzetgyök szorozva egy térelemmel lenne az idő dimenzió. De a mai fizikai értelembe vett dimenzio fogalom a K-K elmélettel jött be, így rémlik. Lehet tévedek

2013. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha biztos akarsz lenni, kérdezd meg 404-től, hátha a Lumbulábiak elmondták neki ezt is
2013. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!