Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi széklet tartalmaz...

Az emberi széklet tartalmaz kalóriát?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy amikor az ember ürít, akkor csak súlyban lesz kevesebb (nyílvánvalóan csak néhány dekával) vagy kalóriát is ürít vele együtt? Ha igen, átlagosan mennyit?
2008. jún. 17. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nemhiszem.A kalóriát a testünk már eleve elégeti és így nyerjük az energiát.Amit kiszarunk az csak a felesleges salakanyag amire nincs szükség a szervezetünknek.
2008. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így nem teljesen igaz szerintem. Ugyanis ha mondjuk nem szarsz 2 (vagy több) napig, akkor ilyen betonizált kula jön ki az emberből (meg szerintem sokkal kevesebb is, mint általában). Szerintem ilyenkor a szervezet még "megdolgozza" még egyszer az anyagot, és ekkor sajtolja ki a maradékot. Az, hogy mennyi kalória van a szarban, szerintem sok mindentől függ, pl:

-mint ahogy említettem, mikor szartál utoljára (illetve mikor ettél)

-mit ettél utoljára (mennyire volt kalóriadús)


Azt még előrebocsájtanám (arra az esetre, ha hülyeséget írtam), hogy nem vagyok szarológus, így csak a saját gondolataimat írtam. le.

2008. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

ez a 'szarológus' jó. :)

ha belegondolsz, nincs olyan, amiben nincs kalória. egyszerűen nincs és kész. miért pont a szar lenne kivétel?

2008. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs benne kalória
2008. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
nekem egy jó kis chilisbab után még egész kukoricák is szoktak benne lenni, úgyhogy szerintem nem szedünk ki belőle mindent amit lehetséges, valamint van benne egy halom baktérium is, úgyhogy biztosan van benne, az már teljesen más kérdés, hogy feldolgozható-e a szervezet számára. Leginkább nem.
2008. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

A kalória azt az energiamennyiséget jelenti, ami az adott anyagból égetés hatására felszabadul. Minthogy az ürülék nem tiszta CO2 és víz, ezért még égethető (enne körülményeit nem jellemezném) és így kalória is van benne.

Azt nem tudom, mennyi, de van.

2008. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Van benne még kalória, rendesen.

Egy emésztés SOHA nem teljesen tökéletes. Minél kevésbé rágod meg pl. az ételt, annál nagyobb, csaknem érintetlen darabok is lehetnek benne (kölönösen növényből, amelyik jobban ellenáll az emésztésnek).


Ha tiszta korpát eszel (fogyókúra) - vagy nyers gombát: ezek gyakorlatilag emésztés nélkül mennek át rajtad.


Amiről az egyik előző író írt (hogy ha pár napig magadban tartod) - akkor a VIZET szívja fel jobban belőle a szervezet, ezért lesz keményebb.

2008. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
54%
azért milyen jól "elszarakodtok" a témán XD
2008. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!