Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok a párhuzamos...

Mit gondoltok a párhuzamos univerzumokról?

Figyelt kérdés

Szerintetek valóban léteznek?

Esetleg tudnátok linkelni olyan oldalakat ahonnan az alapoktól le van írva mik is ezek pontosan? Szeretnék elmerülni a témában.

Köszönöm előre is.


17/L


2013. máj. 23. 22:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
64%
te gondolkodsz ismeretterjesztő szinten, bemeséled nekünk hogy fizikus vagy, és néha elég nagy sületlenségeket mondasz.
2013. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Na. én nem vagyok fizikus, de nagyon nagyon érdekel.


Ha lenne, és más lenne a fizikája pl. akkor eleve nem is nagyon lenne, mert ez az univerzum nagyon a kés hegyén táncol, nagyon sok dolog épp akkora, hogy létezzünk. Ha nem ekkorák lennének a fizikai állandók, erők, akkor nagyon nem léteznénk!

Kicsi különbségekkel sem! Tehát ha lenne, sem lenne már.

Da ha lenne mondjuk 10, vagy 50, vagy ezer, akkor azok gravitációja hatna ránk, és összezuhantunk volna már


A Húrelméletben vannak plusz dimenziók, de azok egy Planc hosszra (10 a -35,-en méterre) fel van csavarodva. Két elmélet van ami népszerűbb, 11 és 23, vagy 26 +dimenzióról, nem emlékszem pontosan, de azok nem párhuzamos világok.


A húrelmélet ezzel azt a nonszensz dolgot is meg tudta kerülni, hogy az elektron például nem ismert kiterjedésű. elvileg nulla. De az elektromos töltések elvi erővonalait ha nulla méretű pontba vezetjük, végtelen energiát feltételezne.

Ha viszont lenne kiterjedése, akkor a töltés szétdobná a szerkezetét. Ezért a húrelmélet feltételezte, hogy nem pontszerű, hanem kis rezgő húrokat észlelünk mi részecskének, és a különböző elemi részek mindenfajta töltésszámait a különböző dimenziókba csavarodással tudtak matematikailag leírni.


Tehát valami van még, sőt, ugye egyre többet megtudunk, egyre több lesz az is ,amit nem értünk. De mindenesetre olyan, mint a Sliders-ben, párhuzamos világok nincsenek.


Bár a Biblia beszél a mennyről, de az eleve más anyagból írja le.


Szóval ha lenne, akkor valamilyen hatásait mérni lehetne, pl a gravitációját.


Erre pl ott a sötét anyag, sötét energia kérdése is. Rendes anyag, meg a sugárzás, plazma a csillagok közt, fekete lyukak, minden anyag amit ismerünk az univerzum kb 4%-a! A sötét anyag kb 25%-át teszi ki, a maradék 71 a sötét energia, ami dobja széjjel egyre gyorsulva a világegyetemet valószínű.


De ezeket is ki lehetett számítani! Vannak hatásaik!

Pl a sötét anyagról vannak mérések, korrekt elemzések, szimulációs képek galaxis ütközésekkor. Az pl nem párhuzamos világ anyaga, mert nagyon más. Valószínű evilági, csak nagyon nincs reakcióban az ismert anyaggal, hasonlóan a neutrínókhoz, amit elég nehéz volt régen detektálni.

A galaxisok összevonzásához is kellett a gravitációjuk, mert 23,7 milliárd éve van kb a világ, és a galaxisok látható anyag általi összevonzásához kb 100 milliárd év kellett volna. A galaxisok Kepler törvények által kiszámított keringési összetartásához is kell a gravitációja a sötét anyagnak, mert kb amit látunk a galaxisokban, ennek tizede. Nélküle szétrepülnének a galaxisok, közben meg nem repülnek szét. De ez nem azt jelenti, hogy párhuzamosan van pl még egy világ, mert a sötét anyag nagyon másképp viselkedik. pl átmegy egymáson a galaxisütközéseknél kimutatható.

Tehát ha párhuzamos világot feltételeznénk is, akkor sem lennének ott csillagok, bolygók, meg ha a németek győztek volna, Amerika náci lenne, és német lenne a világnyelv, mint a slidersben...


Hallgassatok csak a fizikusra, jókat írt az. És ha én melléütöttem volna valamit a laptopon, ne a nyelvtanba kössetek bele. Bár én is szoktam ha a szövegből is látszik hogy kis qrva 14 évesen teherbe eset, és itt a fórumon kérdezi hogy lehetett :D :D

2013. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Dejó :)

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

2013. máj. 24. 22:06
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Jó kb irónikus, hogy Én érvelek tudományosan, míg te kevered a tudományos fogalmakat és ismertterjesztő szinten gondolkozol.


Érvelni sem tudsz, csak annyit begügyögni, hogy nem hanem te :D


A húrelmélethez és egyéb extradimenziós okoskodásoknak SEMMI közük a PU elmélethez. Egy egy kvantummechanikai paradoxon. Nem kell egyből mindent belelátni.

2013. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Aki fizikusnak vallotta magát annak elég szegényesek az ismeretei erről.

A kvantummechanika Feynmann féle pályaintegrállal való megközelítése láthatólag ismeretlen fogalom a fizikus számára.

Ez amennyiben nem tudná arra épít, hogy a minden elemi részecske hullámfüggvénye végtelen számú klasszikus pálya összegére építhető fel.

De szerintem már ezt említettem. Erre vonatkozólag még bizonyítást is lehet írni, hogy ez így igaz. A végtelen számú klasszikus pályát ezek után egy kicsit túllépépve ezen a fogalman fel lehet használni pl. a macskaparadoxon magyarázatára.

A matematikai eredmény az ezzel történő interpretációval ugyanaz lesz, mint a koppenhágai értelmezéssel.


A húrelméletet meg én nem említetem az valóban nem foglalkozik párhuzamos dimenziókkal, az ebből kialakult M-elmélet ami az 5 húrelmélet dulatiási viszionyaoval, ez feltételezte a bránok létezését, amiben a 4 dimneziós téridőnk van. A bránok számát nem korlátozta semmilyen matematikai akadály.


De ha ennyire nem hiszed:


Van az univerzum kezdeti állapotára egy szép kis Schrödringer egyenlet. Ezt az egyenletet Wheller-De Witt egyenletnek nevezik.ű

Na már most említetem, hogy a hullámfüggvényt simán át lehet írni végtelen számú klasszikus pályára.

Ha elgondolkozol akkor a Wheler-de Witt egyenlet Feynmann féle interpretációjából az jön ki, hogy az univerzumnak az összes lehetséges módon egyszerre kellett létrejönnie.

Ebből szerintem szükségszerűen következik a PU-k létezése.

Hiszen végtelen féle módon kellett létrejönni.


Egyébként az energiamegmaradás törvényével kapcsolatosan:

-Néhány kvantumgravitációs számítás, és néhány M-elméleti számítás azt a lehetőséget veti fel, hogy az univerzum összenergiája 0. Ergo hiába nagy a tömege az univerzumnak, mégis van olyan negatív előjelő erő( amit gravitációnak neveznek) ami kiegyenlíti azt.


Ha ez igaz, akkor bármikor osztódhat az univerzum mivel nem kerül semmi energiába.



Tehát a kvantummechanikai párhuzamos univerzumok elmélete és a kvantummechanika teljesen egyenrangú elmélet, nem minden fizikus tartja fantazmagóriának. Létezésüket semmilyen fizikai törvény nem zárja ki legalább is minden ismeretem erre mutat.

2013. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
9%

-Aki fizikusnak vallotta magát annak elég szegényesek az ismeretei erről.


Úgy tűnik itt csupán nekem vannak korrekt fogalmaim róla. Lehet azért mert Én valóban fizikus vagyok :-)


-A kvantummechanika Feynmann féle pályaintegrállal való megközelítése láthatólag ismeretlen fogalom a fizikus számára.

Ez amennyiben nem tudná arra épít, hogy a minden elemi részecske hullámfüggvénye végtelen számú klasszikus pálya összegére építhető fel.


Semmi köze nem lehet a PU elmélethez, mivel ez tisztán kvantumparadoxon. A pályaintegrál egy klasszikus fogalom. Ezek ütik egymást ! Ezért hívják kvantumfizikának -.-


- A végtelen számú klasszikus pályát ezek után egy kicsit túllépépve ezen a fogalman fel lehet használni pl. a macskaparadoxon magyarázatára.


Ez egy ostobaság ! A kvantumfizika és klasszikus fizika közti ellentmondás miatt.


-A matematikai eredmény az ezzel történő interpretációval ugyanaz lesz, mint a koppenhágai értelmezéssel.



Dehogyis ! A K értelmezésben egy állapot lesz a végén ami reálissá válik a többi eltűnik. Ha a klasszikus állapotok és pályák egyenértékűek klasszikusan kvantumosan akkor mindnek a jelen fizikai valóságunkban meg kellene valósúlnia.


-A húrelméletet meg én nem említetem az valóban nem foglalkozik párhuzamos dimenziókkal


nem is képes, mert teljesen másból jön a PU elmélet. Borzalmas okodkodó válaszokat adtok :-S


-Na már most említetem, hogy a hullámfüggvényt simán át lehet írni végtelen számú klasszikus pályára.

Ha elgondolkozol akkor a Wheler-de Witt egyenlet Feynmann féle interpretációjából az jön ki, hogy az univerzumnak az összes lehetséges módon egyszerre kellett létrejönnie.


Ez egy eszméletlen áltudományos ostobaság !!!!!!!


Ha már eleve végtelen univerzum volt és nem a választás állapotában osztódik, akkor a kiindulási univerzumok teljesen függetlenek a PU elmélet univerzumaitól, mert a kiindulási állapot honnan tudja hogy x milliárd év múlva mikerül választásra ? Kb sehonnan sem.


O_S_T_O_B_A_S_Á_G


-Ebből szerintem szükségszerűen következik a PU-k létezése.

Hiszen végtelen féle módon kellett létrejönni


-Néhány kvantumgravitációs számítás, és néhány M-elméleti számítás azt a lehetőséget veti fel, hogy az univerzum összenergiája 0.


Nagyon sok számítás van. Ennek ellenkezője is. Az hogy zéró az összenergia, nem mond ellen az energiamegmaradásnak !


-Ha ez igaz, akkor bármikor osztódhat az univerzum mivel nem kerül semmi energiába.


Felőlem osztódhat. Nem ez a baj !!! A gond az, hogy nincsen hozzá energia. Tudnillik, ha a mi univerzumunk energiájából osztódik, akkor itt feleződnie kellene az energiáknak, márpedig ezt nem észleljük. Ostoba vagy hihetetlenül.


Mi univerzumunk energiája = Keletkező Univerzum energiája + hullámfüggvényösszeomlás utáni univerzumenergia.


Az egyenlőség akkor igaz, ha az univerzumunkból energia tűnne el, ekkor nem lenne igaz az E megmaradása.


O S T O B A S Á G amit irogatsz


-Tehát a kvantummechanikai párhuzamos univerzumok elmélete és a kvantummechanika teljesen egyenrangú elmélet,


A PU elmélet egy paradoxon lehetséges magyarázata, annak feloldása. A kvantummechanika pedig egzakt tudomány és nem elmélet -.- Borzalmas vagy !

2013. máj. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont!


Jó leosztotta az a kritikus csávó a hibbant elméleteivel a logikus magyarázatokat... Én is értelmesen írtam, ha eleve lett volna sok az elején, a mi nagyon késélen táncolónk maradt meg, mert a többi vagy szét, vagy összement volna, de nem lenne stabil, már hogyha mások.

Ha meg ilyenek lennének, akkor éreznénk a gravitációját, és minden mást is, mert ha ilyen, akkor nem is lenne másik... akkor ez lenne, ez van.

Elmélet meg bődületes sok van, és java marhaság.

De aki kitalálja, persze hogy megmagyarázza. Valamiből élnie kell...


A null eredő energiájú univerzumra lenne egy kérdésem, ill sok, de mindegy.

Szóval, ha egyenlő anyag-antianyag pár keletkezett, és a 500.000-ed-es szimetriasérülés miatt az antiproton kicsit hamarabb bomlott, ezért maradt kb 1 proton az 500.000 fotonra átlagban, amik a páronként szétsugároztak, akkor azok töltései hová lettek? Az elektron pozitron pároknál nincs ilyen szimmetriasértés a bomlásuknál? És akkor ha pl nincs, akkor az antiprotonok negatív töltéseiből maradt a töltés az elektronokra? Mert elvileg a töltésmegmaradás még biztosnak tűnik...


A két fizikus tud válaszolni nekem?

2013. máj. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%
Ha tényleg fizikus vagy, akkor azt is tudod, hogy nincsen energiamegmaradás az áltrelben, és az csupán egy hatamas véletlen, hogy most egy olyan korszakát éli az univerzum, hogy éppen van. A múltban nem volt, ezért az energiamegmaradásra, általában hivatkozni, pont az univerzum fejlődését tárgyaló kérdésekben igencsak merész, és vakmerő dolog -mellesleg helytelen is....
2013. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A mi fizikusunk pont úgy fogalmaz mint egy 15 éves,érdekes

De birom ezeket:D

2013. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Legjobb kommentelőnek:


Tudsz valami linket, vagy hivatkozást arra, hogy nem volt mindig energiamegmaradás? Érdekelne a téma, szívesen olvasnék róla. De leírhatnád itt is , hogy miből jöttek rá, hogy következtették ki, és hogy mennyire bizonyítható, vagy csak elmélet?

2013. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!