Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » KÖMAL! A matek tanárom 5-öst...

KÖMAL! A matek tanárom 5-öst ad ha megcsinálom. Kérlek aki tudja segítsen?

Figyelt kérdés
1171-es feladat Egy trapéz 7cm-es átlója a másik átlót 4,5cm és 6cm hosszú darabokra osztja, a rövidebbik szára pedig 5cm-es. Mekkora a trapéz területe
2013. máj. 26. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Meglehetősen tisztességtelen dolog idegen tollakkal ékeskedni, és akkor még finoman fogalmaztam.

Nem fogom helyetted megoldani a feladatot, de néhány szempontot adok.


- Ha ismert egy trapéz két átlója, akkor előveszed azt a terület képletet, melyben a két átló és az általuk bezárt szög szerepel.

A két átló ismert, a szöget kell meghatározni.

- A trapéz átlói ugyanazon arány szerint osztják fel egymást. Mivel az egyiknél ismert ez az arány, az átlók szeletei számíthatók.

- Az egyik átló rövidebb és a másik átló hosszabbik szelete a megadott szárral együtt olyan háromszöget alkot, amelyből meghatározható az átlók által bezárt szög.

- Ennek ismeretében a terület már számítható


DeeDee

**********

2013. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óóóóó, köszönöm én is. Bár nekem semmi közöm a KÖMAL-hoz (Isten-ments, nem vagyok olyan jó matekos, amikor néztem a kérdést, úgy próbából nekiláttam a feladatnak - bár az általad is elsőként említett morális szempontok szerint nem azzal a céllal, hogy ide leírjam a megoldást... De sejtheted... Nem ment. :/

Bár ha még kicsit agyaltam volna rajta, esetleg valamit ki tudtam volna hozni, de már késő volt, és én meg túl fáradt voltam ilyen "piti" dolgokhoz.

De pont az átlók egyenlő arányban való metszése nem jutott eszembe, pedig azzal már szerintem tudtam volna mit kezdeni, talán sokkal rövidebb idő alatt.


Egy szó mint száz : Én személy szerint köszönöm, hogy mellékeltél egy megoldási útmutatót! Így már fogom tudni az ehhez hasonló feladatokat. :D


Thanks!

2013. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem, azóta már sikerült megoldani a feladatot.


DeeDee

*******

2013. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!