Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e olyan, hogy trigonometri...

Van-e olyan, hogy trigonometrikus, exponenciális másodfokú egyenlet, vagy ezek csak másodfokúra visszavezethető egyenletek? Mi a függvénytranszformáció definíciója?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a például a sinx*sinx+ 2sinx-1=0 új ismeretlen bevezetésével általános alakra hozható. De sok helyen az ilyen egyenleteket másodfokúra visszavezethető egyenleteknek nevezik. (néhány magasabb fokszámú egyenletet értem, miért hívnak így) Ezek (a trigonometrikus, exponenciális, az általános alakú, logaritmikus) a másodfokú egyenlőtlenségek fajtáinak tekinthetőek?

A függvénytranszformáció definícióját kerestem a neten, de nem találtam meg. (nem a fajtái érdekelnek)

Aki tud, kérem segítsen.Előre is köszönöm.


2013. máj. 31. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit össze-vissza tetted fel a kérdést, de úgy kell megcsinálni, hogy sinx helyére y-t írsz és megoldod úgy másodfokú egyenletet. Utána meg visszaírod és megoldod
2013. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyenletekben van egy ismeretlen. Ez, az értelmezési tartománytól (vagy a szövegtől) függően egy valós, vagy egész szám. A felsorolt egyenletekben a másodfokú egyenletnek nem egy szám a megoldása, hanem egy (belső) függvényre kapunk egy értéket, ezt mint egyenletet még meg kell oldani. Ezért " visszavezethető".

Minden transzformáció: egyértelmű hozzárendelés. Ebben az esetben egy függvényhez egyértelműen hozzárendel egy másik függvényt.

Például: trigonometrikus függvényekhez csináltam egy dinamikus ábrát:

[link]

2013. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 2. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!