Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Halott légy -> cigihamu ->...

Halott légy -> cigihamu -> élő légy? Működik?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy ha fogunk egy legyet, vízbe tesszük több órára (elvileg fixre megfullad), aztán hideg cigihamuba meghempergetjük, aminek hatására feléled.. próbálta már valaki?
2009. okt. 8. 21:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
működik, ha jezusnak hívják a legyet.
2009. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
93%
Működik nem órákra kell vízbe tenni hanem mondjuk 5 perc víz alatt és utána tedd egy kis sóba. kis idő mulva kimászik a sókupacból a légy
2009. okt. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 dellfil ***** válasza:
94%

A "jelenség" létezhet. Hogy miért? A kérdést és a hozzáfűzött kommentárt olvasva egy gyermekkori élményem jutott eszembe. A nyarakat nagymamáméknál töltöttem. Az udvarunkban volt egy itató. Annak a vályúlyába belefuladt darazsakat, én gyerek fejjel, gyakran "kimentettem", és a mellete levő betonlapra, kitettem "napozni". Percek alatt elpárolgott a víz, amit a beton is segített belőlük kiszippantani. És láss csodát... egy-két kivételtől eltekintve, mind szárnyrakapott pár perc után. Ezt a mókát sokszor kipróbáltam, és mindig "működött".

Az, hogy mitől fulladtak bele, részletkérdés, de amelyek szárnyrakaptak, mind épnek látszottak kivülről. Biztos, hogy volt olyan is köztük, amelyik fél napot is eltölthetett tetszhalott állapotban, de mégis feléledt, és látszólag épen, egészségesen tovaröppent.

A jelenség létezhet a kérdező által leírt módon is, ott a cigihamu a gyors vízelvonást hivatott elvégezni. (a rovar légzőcsöveiből szippantja ki a vizet, és engedi újra behatolni oda az oxigént) Mindenesetre a napsütötte beton szintén "jótékony hatással" bírt.

Nos, aki akar úgy is kinevet, de szerintem megér egy próbát mindkét módszer.

2009. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
A légy, ha a vízben már látszólag "megfullad", akkor is megszáradva "feléled". Ennek az a titka, hogy amikor már mozgásképtelen, ő még él, de Te azt hiszed megdöglik.
2009. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Így van, én órák óta "belefulladt" cserebogarat szedtem ki a medencéből, mert szép volt. Kitettem száradni a szobába, de egyszer csak eltűnt.. pár nap múlva megtaláltam, élt és virult. A rovarok teljesen máshogy lélegeznek, mint az ember.
2009. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%
Én is cserebogarakkal jártam így :) Kb 10-15 "vízbe fulladt" cserebogarat öntöttem ki a járdára, akik pár perc múlva kezdtek mozgolódni, majd feléledtek.
2009. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
De király :D.. na jól van akkor, nem is kérdeztem olyan nagy hülyeséget :) köszi a beszámolókat!
2009. okt. 10. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!