Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » VALAKI! Segítene ezeket a...

VALAKI! Segítene ezeket a kérdéseket megválaszolni? Sehol nem találtam értelmes választ rá.

Figyelt kérdés

17. Az energiatermelés módja, biológiai következménye


a. Ma a Földön a legtöbb energiát a fotoszintézis alapegyenletének megfordításával nyerjük. Írja fel az egyenletet! Melyik irányba tolódott el napjainkban az egyensúly? Milyen következménye van ennek?

b. Mit jelent az, hogy fosszilis energiahordozó? Melyek ezek? Hogyan jöttek létre?



2013. jún. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kereshetted sokat a választ, ha ezekre nem találtad meg...


a.,

A fotoszintézis (egyszerűsített) alapegyenlete:

6CO2 + 12H2O + (fény)energia = C6H12O6 (szénhidrát) + 6O2 + 6H2O


Fordítsd meg aztán gondolkozz, hogy melyik irányba tolódott el az egyensúly és ennek mik a következményei. Segítek, a CO2-vel van összefüggésben.


b.,

Fosszilis energiahordozó:

[link]


Remélem így már menni fog.

2013. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
valójában kerestem a választ, de sajnos nem dobta ki. A képletet megvan, viszont nyilván azért kérdezek, mert vagy nem vagyok biztos magamban, vagy nem tudom megválaszolni a kérdést. a fosszilis energiahordozókat azóta megtaláltam. minden estre azért köszönöm. de nem véletlen van fent a kérdés.
2013. jún. 9. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor kérdezd konkrétan, hogy mit nem értesz
2013. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az energiahordozókat két csoportba soroljuk:

- fogyó: mindig pótolni kell, pl.: szén, szénhidrogének, hasadóanyagok

- megújuló: folyamatosan rendelkezésre állnak, pl.: víz, szél, ár-apály, nap

További csoportosítási szempont:

- elsődleges: azok az anyagok és mozgásfolyamatok, amelyek a természetben megtalálhatók.

- másodlagos: az elsődlegesekből nyert hő, villamos energia, gőz vagy gáz

Vízerőművek:

Az alaperőművek egész nap üzemelnek, a csúcserőművek viszont csak reggel és este. A hegyvidéki erőművek felső szakaszjellegű folyókra épülnek, ezért olcsón sok áramot termeknek. A síkvidéki erőművek közép szakaszjellegű folyókra épülnek. Azok munkavégző-képességét duzzasztógáttal vagy üzemvíz-csatornával növelik.

Az atomerőművek egyetlen környezetkárosító hatása a hőszennyezés. A tényleges problémát azonban a kiégett fűtőelemek tárolása jelenti.

Kohászat:

A gépek többnyire acélból, az acél nyersvasból, az pedig vasércből készül. A gépgyártás alapja tehát a bányászat, majd a kohászat.

Gépipar:

A kohászat termékeit a gépipar dolgozza fel. Magyarországon a gépipar felosztása a következő:

- gép- és gépiberendezés-ipar

- közlekedésieszköz-ipar

- villamosgép és –készülékipar

- híradás- és vákuumtechnikai-ipar

- műszeripar

- fémtömegcikk-ipar


Forrás: kidolgozott érettségi tételek | Érettségi

2013. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!