Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vas ionokat tartalmazó vízzel...

Vas ionokat tartalmazó vízzel nem lehet teát készíteni?

Figyelt kérdés
Állítólag annyira reakcióképesek , hogy még ha nagyon kevés is van a vízben, akkor a teával elreagálva "megölik" annak a hatóanyagait.
2013. jún. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag? Ezt te hol olvastad/hallottad?

A tea alkaloidjait nem fogja roncsolni annyira a Fe2+ és Fe3+ hogy elveszítse a hatását. Máskülönben csapvízből nem lehetne teát főzni, pedig az elmúlt 20 évben nekem sikerült...

2013. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állítólag én vegyész vagyok de ekkora marhaságot még nem hallottam!
2013. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hadd találjam ki: valami csodás víztisztítót árusító ember mondta neked... :)
2013. jún. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dunavízből senki nem készített és készít teát ? Jaj! A mai napon a vastartalma 200 mikrogramm/liter. Ne haragudj, legközelebb is írj ha ekkora marhaságot hallasz.
2013. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"A vas felszívódását csökkentik a csersav tartalmú tápanyagok, így a kávé, tea, de a gabonamagvak korpájában lévő fitátok is, mivel a vassal oldhatatlan komplexet képeznek"


Ok és okozat. Nem mindegy. Nem a vas üti ki a teát, a tea üti ki a vasat. :)

De az sem a teából, hanem a szervezet kevesebbet tud felvenni.

A fitátok meg épphogy nem a tea és kávé hasznos anyagai, hanem ásványbevitelt rontó összetevők.

Szóval teázás-kávézás esetén vigyázni kell megfelelő mennyiségű vasbevitelre.

2013. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!