Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az univerzum vége?

Az univerzum vége?

Figyelt kérdés
Van az univerzumnak vége? És ha van akkor azt, hogy kell elképzelni? Ott megállunk és nem lehet tovább menni?
2013. jún. 16. 08:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Nincs vege végtelenn
2013. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legújabb elképzelések azt mondják, hogy véges, de határtalan. Biztosat viszont senki nem tud mondani.

Ameddig elláttunk, mindig volt még valami, ahova meg már nem látunk, onnan legfeljebb tippelni, hipotéziseket gyártani tudunk.

2013. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Durva, hogy még milyen tudatlan az emberiség! Szinte semmit se tudunk. :(
2013. jún. 16. 10:25
 4/11 anonim válasza:

Én 2 elméletről hallottam, az egyik szerint, ha eleget megyünk visszajutunk ugyan oda ahonnan indultunk, a másik szerint nincs vége.

A jelenleg ismert univerzumnak is felfoghatatlanul jelentéktelen kis része vagyunk. Az idő és a távolság az akadály.

Én is kiváncsi lennék hogy meddig tart a tér =)

Néztem pár dokumentumfilmet az Ősrobbanásról, érdekes téma nagyon. Kár hogy mi már nem fogunk többet tudni erről, az életünkben nem lesz jelentős felfedezés.

Emberi aggyal felfoghatalan az hogy valami végtelen.

De akkor is jólenne tudni, hogy mi van ott az utolsó kis Hidrogén után!

2013. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kár, hogy túl sokan vagyunk a földön és ilyen ütemben szaporodunk. Mert így az örök élet is megvalósíthatatlan hiszen, ha nem halunk meg nagyon sokan leszünk és pillanatok alatt feléljük a bolygót :(
2013. jún. 16. 10:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Bár számos előnye is van ennek a sokaságnak :)
2013. jún. 16. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja, politikusok meg tudnak maguknak nyerni elég hülyét, hogy megválasszák őket.
2013. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
52%

A gond az, hogy nem az örökélet felé halad a világ.

A lakosság egyik része nyomorog, a másikat mérgezik (lehet ezt most összeesküvés elméletnek hívni) lásd műanyag kaják.

Vannak bölcs emberek, de a hatalom nem az ő kezükben van.

Ha hosszabb élet elérhető is lesz az átlagember számára nem lesz az soha. Kiváltság lesz. Ami itt folyik nem tudom meddig tartható. És ez nem fog változni. Nem lesz elég egy bolygót tönkretenni, ha ki is szabadul innen az ember más bolygóra esetleg ott is ez lesz a helyzet. Felélnek mindent, elkárosítják a környezetet.

2013. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem akarok kötekedni, de ez kb a 2 milliomodik ilyen kérdés
2013. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem múltkor mondott a föci tanárom egy érdekes dolgot. kicsit off lesz, és nem is igazán a kérdésre válaszolok, d elgondolkodtató :)


Nos, az űrben már azért jártak páran. A Holdon is már megfordultak jó néhányan. És akkor most jön az a rész, hogy van itt nekünk a Mariana-árok (igen, egy "n"-el írják :)) ahol eddig összesen 2 ember tudott csak lemenni a legaljára. És oda is csak valami speckó tengeralattjárószerű kapszulában, és kb semmit nem láttak.


Na szóval a lényeg az, hogy jelenleg többet tudunk az űrről mint a világtengerekről. És ebben a pláne az az, hogy a tenger az itt van a Földön, a világűr meg kint van. Értitek a lényeget nem? :) A saját is alig tudunk valamit, nem hogy az univerzumról :)


Nem azt mondom ezzel, hogy rossz dolog az űrt kutatni, sőt! Csak én viccesnek találom azt, hogy a Holdon több ember fordult már meg, mint a Mariana-árok alján, mai meg itt van "a lábunk alatt" ;)

2013. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!