Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tágul egyre gyorsabban...

Miért tágul egyre gyorsabban a világegyetem? Mi lesz a vége?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 02:58
1 2
 1/18 anonim válasza:
Nem hinném, hogy ezt itt bárki megtudná mondani, de több elmélet van, például szétesik, még végtelenebb lesz, egyre több csillag lehet. De ezek csak elméletek.
2012. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 GLadislaus ***** válasza:

Olvasmány a témában:

[link]

2012. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az 1997 könyv nem hinném, hogy megfelel, mert 2011-ben jöttek rá, hogy a univerzum gyorsulva tágul.(Ezért Nobel-díjat is kaptak)
2012. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem tudni, miért tágul.

Van rá egy elmélet: a "sötét energia" - de erről egyelőre csak annyit gondolnak, hogy nagy távolságokon működik és taszító.


A vége az lesz, hogy minden anyag szétoszlik a térben és elbomlik. Fényévenként lesz 1-1 atom vagy más, elemi részecske.

2012. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:

Szerintem ez az a kérdés, amire az emberiség jelenleg nyugodtan kijelentheti: fogalma sincs.

Az ilyesmi néha bölcsebb, mint összehadoválni mindenféle elméletet, amit két éven belül megcáfolnak.

2012. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 GLadislaus ***** válasza:

#3

Az az 1997-es könyv lehet, hogy nem felel meg minden szempontból a jelenlegi ismereteknek, de tartalmazhat érdekes gondolatmeneteket a világegyetem jövőbeli sorsát illetően.

Egyébként, ha jól emlékszem, azt a lehetőséget is tárgyalja, hogy a világ a végtelenbe tágul.

2012. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

10:21

Nem 2011-ben jöttek rá, hogy az egyetem gyorsulva tágul. 1998-ban találtak arra bizonyítékot, hogy a világegyetem egyre gyorsabban tágul. De erre már 1990-ben rájöttek, csak nem volt bizonyíték.


A könyvajánlót köszönöm, és a többi választ is.:)

2012. júl. 14. 12:15
 8/18 anonim ***** válasza:

"mert 2011-ben jöttek rá, hogy a univerzum gyorsulva tágul.(Ezért Nobel-díjat is kaptak)"


Kicsit korábban, 1998-ban jöttek rá. 2011-ben csak a Nobel-díjat adták a felfedezésért.

2012. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én erre egyetlen logikus magyarázatot tudnék kizárólag a következő saját elméletem szerint.

1-az univerzum egy gömb és a galaxisok a héjon vannak.

2- a héjról az anyag valahogy (fekete lyukak?) a gömb belsejébe kerülnek,ami a gömbuniverzum felfúvódását okozza.

3-plusz még van egy két univerzum a mienk mellett és ennek anyaga is vonzza a mi gömbuniverzumunkat.


Ennek tükrében gyorsulva tágulást látunk, ahogy a gömb belsejét a belehulló anyag kifelé tolja,és a héjon lévő galaxisok egyre távolabb kerülnek egymástól ahogy a gömbuniverzum felfúvódik.


De ez csak egy saját elmélet ami a logikusság alapján jött létre.

Ami még észrevétel a gömbuniverzummal kapcsolatban az az,hogy a világűrben minden gömbölyű,miért ez lenne kivétel?

2012. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kilences: Hát, én azért már olvastam ennél logikusabb elképzeléseket is.


Kérdező: HOgy mi lesz a vége? Ha a gyorsuló tágulás folytatódik, akkor százmilliárd év múlva a látható világegyetem csak a mi galaxishalmazunkból kialakult óriásgalaxisra fog korlátozódni. A most látható kb. százmilliárd galaxis a fénynél gyorsabban fog távolodni tőlünk, ezért nem fogjuk látni őket.


Érdekes elképzelni, hogy az akkori csillagászok és kozmológusok számára az egész látható univerzum a most láthatónak milliárdodrészére fog zsugorodni, ami eléggé paradoxnak hagzik (de igaz) annak fényében, hogy mindezt épp a tágulás idézi majd elő.


(Természxetesen bármely más galaxisban lévő megfigyelők ugyanazt fogják látni, tehát az egész látható univerzum a saját galaxisukra fog korlátozóódni.)


Megjegyzés: A galaxisok fénynél gyorsabb távolodása nem mond ellent az általános relativitás elméletének, sőt abból következik. Ezt csak azért írom, mert lehet, itt is megjelenik majd az a nagyokos, aki benyögi, hogy ellentmond neki. :)

2012. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!