Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosis kérdés! Miért jár az...

Orvosis kérdés! Miért jár az albumin (meg úgy általában a szérumfehérjék) csökkenése ödémával?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp, de talán mert "hígul" a vér (ozmotikusan anyagok csökkenését szenvedi el) és így a hajszálerek az egyensúly megbomlása miatt több plazmát adnak le (mivel az éren kívüli celluláris, intercelluláris állomány ozmotikusan aktív anyagai normál szinten vannak, viszont a vérplazmáénál jóval nagyobb szinten) és így a többletet már a nyirokelvezetés sem tudja kezelni? Így folyamatosan többletleadás van az éren kívüli térbe, és ez okozhat ödémát? Bár szerintem te felsőbb éves vagy nálam, nekem ez csak egy hirtelen elmélet.
2013. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Á én még csak másodéves vagyok :)


Köszi a választ, szerintem jót írtál!

2013. jún. 17. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Még mindig több, mint az elsőéves:)
2013. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és az első sorban a zárójelbe szintén ozmotikusan aktív anyagok elvesztését akartam írni, csak lemaradt.
2013. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyasmi szerintem is, mint az elsőé. Az albumin a vér ozmotikus nyomásának, a koncentráció kialakításáért felelős. Ha kevés az albumin, a vér koncentrációja kisebb lesz, ezért a vérből egyes ionok és a víz átpréselődik az erek falán az ozmotikus nyomáskülönbség miatt. Víz szaporodik fel, és ez az ödéma.
2013. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kapillárisok artériás szárán főként a hidrosztatikai nyomás miatt lép ki a folyadék az erekből a szövetek közé.

A vénás száron pedig főként az érben lévő kolloidozmotikus nyomás (amit nagyrészt az albumin határoz meg) miatt szívódik vissza a folyadék.

Ha nincs elég albumin, kicsi lesz a kolloidozmotikus nyomás, és nincs ami visszaszívja a folyadékot, így ödéma lesz.

2013. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2013. jún. 17. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!