Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek normális ez az...

Szerintetek normális ez az időjárás ami mostanába van? Milessz pl egy 5év mulva szerintetek? Milyenek lesznek az évszakok?

Figyelt kérdés
vagy van olyan aki szerint semmi gond,csak a média felkapta ezt az egeszet?

2013. jún. 17. 14:28
 1/3 Salamon Bálint ***** válasza:
Tök normális, korábban ennél durvább időjárás is előfordult. Vagy gondolj bele a visszatérő jégkorszakokra. Na, az a durva.
2013. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze! Nem megszokott, de normális. Rendszeresen előfordulnak ilyen "nem megszokott" időszakok, az én életem során is többször volt már, de ha átlagot veszünk, összességében nem sokat változott az időjárás.
2013. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen távlatban nézed: ha csak az elmúlt néhány évet (max. évtizedet), akkor valóban nem normális. Nyaranta magasabb a hőmérséklet néhány fokkal; pl. 30-40 évvel ezelőtt a 32-33 fok már kánikulának számított, az utóbbi években pedig már a 35-36 fok sem ritkaság. (Nem egy-egy napra gondolok; de a napi rekordhőmérsékletek is elég sokszor megdőlnek mostanában.)

Nagyobb az ingadozás is, azaz hirtelen jönnek lehűlések és felmelegedések.

Állítólag ez a tendencia marad a következő években is.


Az évszakok már most is "csúsznak", szerintem ez sem fog változni.

2013. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!