Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az hogy el vannak...

Miért van az hogy el vannak csúszva az évszakok a nap éjegyenlőség, vagy a leghosszabb naptól?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok hogy ugye pl a nyár juniusba kezdődik de junius 21-én van a nyári napforduló. Tehát miért nem julius 15-re esik a napforduló (nyár közepére)

2013. febr. 20. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:
66%
Mert Julius Cézár, mikor megreformálta a római naptárat nem tartotta fontosnak, hogy az év kezdetét (ami akkor még március 1-én volt) összhangba hozza a tavaszi napfordulóval (ami március 21-ére esett). Ezt a "hibát" XII. Gergely pápa sem orvosolta, amikor bevezették a ma is használt Gergely-naptárt. Ezért kezdődik a meteorológiai nyár június 1-én. A csillagászati nyár egyébként a nyári napfordulóval, azaz általában június 21-én kezdődik.
2013. febr. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!