Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen peldakat tudtok protoli...

Milyen peldakat tudtok protolitikus reakciok gyakorlati felhasznalasi teruleteire?

Figyelt kérdés
Kemia kozepszintu szobelire kellenenek. Elore is koszi :)

#kémia #felhasználás #protolitikus reakcio
2013. jún. 18. 11:23
 1/2 Silber ***** válasza:
Egy ilyen példa pl.a savas ioncserélő oszlop regenerálása.
2013. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát a kérdés tökéletes.

Én szerintem gyakorlati felhasználása, a savak gyártása pl. kénsav, salétromsav. Ezzel nem mondtam túl sok újat gondolom, de szerintem amire felhasználják leginkább az az akkumulátorban, akkor tisztítószerekben is úgy tudom ezeket a tulajdonságokat használják ki. Hát még ami talán de nem annyira az a titrálás, mondjuk az csak töménységmeghatározásra jó, és nem is tipikus gyakorlati felhasználás, de talán ezt is hozzá lehet venni.

Sajnos nem vagyok 100%-ig biztos abban amit írtam, de ha már egyszer lekörmöltem, gondoltam elküldöm, hátha tudtam valamit segíteni.

2013. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!