Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kémiában hogyan kell összead...

A kémiában hogyan kell összeadni két elemet?

Figyelt kérdés
nagyon nem értem a kémiát :D

2013. jún. 19. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

"nagyon nem értem a kémiát :D"


Hát ez látszik a kérdéseden. Egyáltalán mit akarsz megtudni? Mit akarsz összeadni?


Mellesleg a kémiát nem megérteni kell, hanem megtanulni. Sajnos ez van, ez a közhiedelemmel ellentétben nem megértős, hanem megtanulós tárgy.

2013. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

összeadás a kémiában:

H+Cl=HCl

2013. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kémiát megérteni kell, persze tanulni is kell rengeteget,de aki nem érti, nem látja át az egészet az hiába tanul.mondjuk ez nem a 7-es kémiára vonatkozik..
2013. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sadam87 ***** válasza:

A kémiát nagyon fontos (volna) megérteni! Ehhez nyilván tanulni is kell, és persze vannak olyan részei, amiket egyszerűen meg kell jegyezni. De ha valaki nem érti akár a legegyszerűbb részeit, a később ezekre épülő anyagokat sem fogja tudni megérteni.

Kémiai elemeket nem lehet összeadni. Az egyenletek azt ábrázolják, hogy milyen arányokban tudnak egymással reagálni. Ezek valóban nagyon hasonlítanak a matematikai egyenletekhez, de például nem a két elem "összege" keletkezik a reakció során, hanem egy (vagy több) vegyület, aminek az összetétele adott.

A kémiai egyenletek rendezésekor alapvető elvek az anyagmegmaradás (tömegmegmaradás) és a töltésmegmaradás. Azaz az egyenlet két oldalán ugyanannyinak kell lenni minden atomból, és az össztöltésnek is ugyanannyinak kell lenni.

2013. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 2/4 is egy iq-betyár lehet hogy két atomot reagáltat...

Vegyél egy kémia könyvet, Mozaikos 11-12 kémia könyvelejében benne vannak a reakciótípusok az első 60 oldalban. Nem sok, könnyen érthető.

2013. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is akkor tanultam meg a kémiát, mikor középiskolába minden évben, minden nap volt kémiánk. 2. végére már fekete öves voltam. Az alapok seggelősek, de ha azokat megtanultad akkor nagyon egyszerű.
2013. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Mozaik 11-12 jó annak, aki már emelt szintre készül. De nem írja le szépen, részletesen, hogy mi-micsoda. Vedd elő a könyved. Abban biztos szépen benne van.
2013. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Középsuliban minden nap kémia? o.O

Hova jártál te?

2013. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

az anyagok ,,összeadása" mindig más, attól függően, hogy melyik anyagokat akarod összeadni. Vannak olyan anyagok, amelyek nem is reagálnak egymással.

Általános szabály, hogy mindig vedd figyelembe az adott anyagok vegyértékét és reakciókészségét. ha ezek rendben vannak, akkor nagy baj ott már nem lehet. de inkább azt ajánlom, hogy keress magadnak egy könyvet meg egy feladatgyűjteményt és gyakorolj!!

2013. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!