Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért olyan elfogadott a nagy...

Miért olyan elfogadott a nagy bumm elmélete?

Figyelt kérdés
Mi a bizonyíték rá? Egyszerűen annyi, hogy most tágul az univerzum, szóval korábban kisebb volt, tehát a legelején egyetlen pont? Ez csak nekem nem túl meggyőző? Ez olyan mintha egy gyorsuló autóra azt mondanánk, hogy majd eléri a végtelen sebességet, hisz ebben a pillanatban gyorsul.
2013. jún. 19. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ma úgy gondolják a tudósok, hogy a nagy bumm nem feltétlenül egyetlen pontból indult, hanem lehet az is, hogy pár méter kiterjedésű volt kezdetben.
2013. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

"Végtelen kis helyen végtelen nagy tömeg végtelen sűrűség, hőmérséklet stb. végtelen= nem tudjuk, de valamit mondani kell"


Valóban nem tudjuk. Egyelőre a matematika nem tud mit kezdeni ezzel a kiinduló állapottal, ezt hívjuk szingularitásnak. Mégis egyelőre ez a leginkább igazolható elmélet, még ha vannak is benne fehér foltok.


De mondok egy nagyon vad példát:

Mondjuk, hogy egy kétdimenziós viláegyetem létezik egy vízfelületen. Az abban lévő anyagot és energiát mondjuk, hogy a rajta úszó olaj jelenti. Ha először nincs rajta olaj, és én beleejtek egy cseppet, akkor abban a világegyetemben úgy fog tűnni, hogy a semmiből keletkezett valami, és nagy sebességgel tágul, eloszlik.

Léteznek is ilyen jellegű elméletek is, mint a membrán-elmélet, stb.

2013. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
A háromnál több térdimenzió felvetése miatt engem már támadtak meg más topicban, ott is az energiamegmaradás törvénye miatt berzenkedtek ellene, pedig valóban, méghozzá mai fizikánk által cáfolhatatlanul létezHET a dolog. Ezt már magam kútfőjéből teszem hozzá, szerintem, és ez csak vélemény, megérzés, teória, muszáj léteznie legalább +1 térdimenziónak. Rengeteg, ma még rejtélyes vagy misztikumnak számító jelenségnek megadná a fizikai alapját, a valódi tudomány nyitott fizikai kérdéseiről nem is beszélve (egyetemes, gravitációt is magába foglaló téregyenletek).
2013. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na most úgy le leszek pontozva, hogy csak úgy sistereg, de muszáj leírnom, ha már felmerült a +1 dimenzió. :)


1. Nem vagyok Egely fan, sőt! Szkeptikus vagyok vele kapcsolatban is.

2. Viszont van egy érdekes felvetése, ami idevág. Ő azt állítja, hogy a gömbvillám (ami tőle függetlenül is létező jelenség) valójában egy olyan, önmagát mágneses gyűrűbe szorító plazmafolyam, amit egy átlagos villám indít be, gyűrűvé áll össze majd kiperdül egy extra dimenzióba. Ennek a gyűrűnek a mi dimenzióinkkal való metszéspontjai a gömbvillámok. A két metszéspont akár kilométerekre is lehet egymástól, tehát akár a vihartól messze is felbukkanhat, de mindig párban.


Ezt persze egyelőre semmi nem igazolja, sőt lehet, hogy marhaság, de érdekes teória, és sokmindent meg is magyarázna a jelenséggel kapcsolatban. (Ha talán nem is mindent.)

2013. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

#14:

Pontozzon le aki akar, de szerintem sem hülyeség.

Csak a témához max. a plusz térdimenzó miatt kötődik.

2013. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!