Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan foglalkozhatok talajtan...

Hogyan foglalkozhatok talajtannal?

Figyelt kérdés
Agrármérnöknek tanulok, ebben a félévben volt talajtan tárgyunk, és nagyon megtetszett, ez volt a kedvenc tárgyam. A tanáraink agrármérnök végzettségűek voltak, de nem vagyok benne biztos, hogy agrármérnökként csak úgy el lehet ilyen területen helyezkedni, inkább a geológust mondanám. Majd meg fogom kérdezni őket is, de itt is kiváncsi vagyok a véleményekre. Egyébként ez a talajtan tárgy nem talajkárcsökkentő, tápanyaggazdaálkodási dolgokkal foglalkozott, hanem magával a talajok fajtáival az egész világon, genetikai szintek, tulajdonságok. Inkább kutatómunkákat végeztek a világ minden pontján. Én is ilyesmi munkakörben szeretnék elhelyezkedni, de félek az agrármérnök nem pont megfelelő erre, új iskolát kezdeni meg nem tudnék már.

2013. jún. 19. 12:24
 1/4 szpeti1991 ***** válasza:

Szia! Én földtudomány BSc-n tanulok geofizika szakirányon, egészen pontosan most végeztem. Az alapszak egy másik szakiránya a geológia, és ők tudtommal tanultak talajtant, de azért nem sokat és nem olyan mélyen. Nem tudom, hogy MSc-re javul-e ez az arány, de nem vagyok benne biztos.

Talajok óvása, környezeti károk vizsgálatára a környezettan alapszak is jó tudtommal, az amolyan testvérszakunk. De erre már jóval kevesebb rálátásom van, sajnos.

2013. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 imco ***** válasza:

Hát én azt mondanám neked, hogy maradj meg agrármérnöknek, vagy ha mindenáron váltani akarsz akkor inkább geográfus. Én geológus mérnök (MsC) vagyok, de mi nem tanultunk talajtant. Egy geológus kapásból azzal kezdni, hogy egy rétegsornál elhagyja a recens üledékeket. Igen a talajt is. Legfeljebb megemlékezünk róla egy fél mondatban, hogy a felső 2 méter neogén üledék volt.


Bár azt nem tudom, hogy ilyen területen hol tudnál elhelyezkedni. Kapásból mondjuk a TAKI jut eszembe Pesten (Talajtani kutató intézet).


Persze a geológiáról nem akarlak lebeszélni, de ha a talaj a szerelmed akkor válassz mást.

2013. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy váltani fogok, mert már így sem 19-20 vagyok, jó lenne már végezni, de még csak most kezdtem. Keresgélek.
2013. jún. 19. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen geográfus szak! Ezen belül haladhatsz a talajtan felé.
2013. jún. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!