Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van a többdimenziós integrál...

Van a többdimenziós integrál sorozat zárt alakjának valami jelölése? Formálisan lehet produktummal jelölni, de van bevett jelölés direkt erre?

Figyelt kérdés
Pl: int_0^1 dx1 f(x1) int_0^x1 dx2 f(x2) int_0^x2 dx3 f(x3) ... véges sok tag

2013. jún. 22. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizikában szokás úgy jelölni, hogy az egy darab integráljel alá odaírunk egy V-t (ha térfogatra integrálunk), vagy egy gammát, ha valami görbére. Ennek analógiájára véges sok dimenzió esetén odaírhatod azt a betűt, amivel az adott véges dim. teret jelölöd.
2013. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
minden integrálnak más a tól-ig tartománya és paraméterek szerepelnek benne, amiket csak indexelni tudok és nincsen semmiféle dimenziós jelentése a változóknak.
2013. jún. 25. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem amit írtál, az igazából egy szorzat, erre a produktum jel használható, ügyes indexeléssel.


Amúgy meg h n integrálást kell végrehajtani, de nem szorzatról van szó, hanem szukcesszív integrálásról, akkor integráljel...integrájel a bevett jelölés.

2013. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de az integráljel alá írom, hogy mondjuk i=1 fölé végtelen, és dx_i-t használok?
2013. júl. 24. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz ám képlet nélkül...

Na most "bosszút állok":

Produktum i megy 1-től n-ig integrál a_i től b_i-ig f(x_i) dx_i, így tudom elképzelni...

2013. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez így nem jó nekem, mert a pruduktum egymás után zárójelezi a tagokat ()*()*()*()*...

Nekem viszont egymásba ágyazott integrálok vannak:

(((( ) ) )...)

2013. júl. 25. 09:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Rajzold le.. :)
2013. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor most ez egymásnak ellentmondó két dolog. Most nem világos ám, hogy mi kell... Ha egymásba ágyazott, akkor ...-tal lehet dolgozni, ahogy azt a zárójeleknél írtad is, ha szorzat, akkor meg produktummal. Amúgy miért éppen itt kérdezed ezt meg, nincs kollega/témavezető/oktató, aki megválaszolta volna?
2013. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy lehet jelölni, mint a Dyson-sornál szokás kvantumelméletben.


[link]


A lap alsó felén a "The Dyson series for wavefunctions" részben az első képletben van a produktumos jelölés, szerintem ilyen kell neked is.

2013. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!