Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik a tartós...

Hogyan működik a tartós hajegyenesítés?

Figyelt kérdés
Igen, direkt írtam ebbe a témába, mert nem az eredményre vagyok kíváncsi, hanem hogy mit csinál a hajjal. Mi még 8. osztályban azt tanultuk, hogy az egyenes hajnak kör alakú keresztmetszete van, a hullámosnak ellipszis, a göndörnek pedig bab alakú. Akkor pontosan ez mit csinál? Megváltoztatja a haj szerkezetét? De hogyan? A haj miből áll egyáltalán?

2013. jún. 28. 23:09
 1/1 sadam87 ***** válasza:

A hajat elsősorban (97%-ban a magyar wikipedia szerint) keratin (egészen pontosan alfa-keratin) építi fel. Ez egy fibrilláris fehérje.

[link]

[link]

Arról, hogy a haj keresztmetszete határozza meg a típusát, még nem hallottam, de a második cikkben is erről írnak. és nekem úgy tűnik, eléggé ért a témához a cikkíró.

Viszont úgy tudom, a hajegyenesítés nem ezen az elven működik. A hajban a keratin láncokat különböző kötőerők tartják össze. Ezek közül a legfontosabb a kovalens kötés: a fehérjeláncok között diszulfid hidak vannak. Magas hőmérsékleten (hajvasaláskor) a diszulfid hidak felhasadnak, majd később (már az új formának megfelelően) újra létrejönnek.

Az origós cikk alapján daueroláskor ugyanezt a hatást vegyszerekkel érik el.

2013. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!