Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megvalósítható ez? (repülés)

Megvalósítható ez? (repülés)

Figyelt kérdés

Mostanában sokat foglalkozok az angyalokkal, démonokkal és tegnap elkezdtem fantáziálni arról, hogy milyen jó lenne ha lennének szárnyaim.


Szerintetek ez megvalósítható orvosi beavatkozással ?

Tehát a hátamra felvarratni szárnyakat és valamilyen ideg-izom kapcsolat létrehozásával müködtetni is azt ?



2013. jún. 30. 23:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A minimum szárnyméret az 5 méteres (2*5 méter, mint a sárkányrepülőknek). Ezzel még repülni nem nagyon tudnál, csak siklani. Ha repülni is akarsz, ahhoz izom is kell - egy ilyen szárnyhoz 2*50 kg izom biztos megteszi.

Ehhez akkor már 2*8 méteres szárny kellene, ahhoz már 2*70 kg izom... hova tapad majd ez a sok izom? Ami csontod van a hátadon, azt ripityára töri az első mozdulatnál.

Tehát akkor kell még vagy 60 kg csont is, ahhoz akkor újabb plusz izom... ezzel aztán olyan nagyságot érsz el, hogy már a saját súlyod se nagyon tudod majd mozgatni, nem hogy repülni.

2013. júl. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapból, hogy te tudd mozgatni a szárnyakat sok-sok energia szükséges. Az energiát a szervezeted a sejtlégzésből nyeri, amihez oxigén kell. Egyszóval sokkal több oxigén kellene, hogy te repülni tudj. A tüdő ennyi oxigént nem biztosít. Nem véletlen, hogy a madarak légzés technikája is a repüléshez alkalmazkodott. Még amikor távozik tüdejükből a szén-dioxid, aközben is oxigénnel telnek meg a légzsákjaik. Másrészt alapból a csontok problémásak. Az emberi csontvázrendszer súlya nagy, mivel tömöttek. A repülést a kis testtömegük teszi lehetővé. Szerintem még a hőszigetelés is problémás. Ha te repülgentél, mint egy madár magadra kellene pakolnod sok-sok melegítő ruhát, hogy ne fagyj meg, ne fázz meg.
2013. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

A problémádra egyetlen válasz az lehet, hogy sürgősen abbahagyod a fantáziálgatást. Annak ugyanis az a legfőbb tulajdonsága, hogy semmiféle szabályt nem ismer, nem fogad el, így bárhonnan bárhová eljuthat. Fantáziálással a nap belsejében gyönyörködhetsz a magfúzióban, vagy hanyatt feküdhetsz a világűrben. Mit számít, hogy vannak, akik szerint nem lehetséges. A fantázia mindent megold.


Más a helyzet persze, ha megérteni szeretnéd. Akkor nagyon rossz hírem van. Ezek a problémák csak hosszan tartó módszeres tanulással érthetők csak meg. Sőt, az is rossz bennük, hogy a sorrend sem mindegy, az egyes lépések nem felcserélhetők. Ennek betartására szoktak tanárokat alkalmazni, de néha még ez is kevés.


Az alapkérdésekre pedig az a helyes válasz, hogy ez ma nem valósítható meg orvosi beavatkozással. De hogy mit hoz a holnap, arra csak a fantázia áll rendelkezésre. Vagy ki kell várni azt a holnapot. Az a biztos módszer.

2013. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Na repülsz már? :)
2018. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne! Emlékszem amikor olvastam 4,5 éve a kérdést megígértem, hogy egyszer még rákérdezek.
2018. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amúgy lenne pár ötletem hogyan lehetne géntechnológiával, 3D bioprintelt vázra ültetett stemcell technológiával, idegsebészettel megoldani a jövőben... de túlságosan nagy beavatkozás lenne.


Szerintem elérhetőbb és vannak már rá technológiai eszközök, hogy a gerincvelőt és az agyat kiműtsük valakiből és a perifériás idegekre interfészeket helyezzünk. (Optogenetikai vagy electrode array), ezzel ma már építettek érző szenzoros protéziseket, tehát a valóság.


Ilyen módon létrehozható lesz egy olyan interfész amellyel mondjuk egy bionikus madárrobottal tudnál repülni. Ez ma már létezik. Csak kell még pár évtized a technológia kifinomult verziójáig.

2018. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

...szóval én úgy tudom elképzelni a jövőt akár 50 éven belül, hogy ha megöregszik, lepusztul valakinek a teste akkor választhatja ezt a műtétet. Ilyenkor egy chamberben tartható életben, vagy egy human android testbe helyezve élhetünk továnn amíg az agy karbantartható őssejtekkel (erre is tudok publikációt)


Ha alacsony input lagot sikerül elérni, akkor távolról vezérelhető a test, ami lehet android, madár, mecha akármi... a biológiai testet nem biztos hogy optimális átalakítani erre. Inkább arra kell törekedni, minél kevesebb biológiai és minél több kibernerikus szervünk legyen, ami egyszerűen cserélhető.


Ehhez persze hatalmas fejlődés kell az elektrolód/optogenetikai interfész, implantációs technikák, és a neurális kód feltörésében. Polymer elektródokkal, szilicium chip- neuron interakciókkal, optogenetikai manipulációval (GM vírusok), és most épp a neurális kód "meghekkelésével" foglalkozunk. Szerintem nem sci-fi, 20-50 éven belül biztosan működni fog... a perifériás idegrendszer nem olyan hiperbonyolult. A retina és a látás a legdurvább rendszer.

2018. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha olyan lenne az orvos tudomány talán
2019. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!