Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Repülő tavaszibogár (verőköltő...

Repülő tavaszibogár (verőköltő borobács) tud repülni?

Figyelt kérdés
Most az előbb délután mászott rajtam egy és a haverom is látta, hogy fogta magát és elrepült. Volt szárnya, és 1000% hogy ez tavaszibogár volt. Ránézésre ugyanolyannak nézett ki, mint a többi, ki sem lehetett belőle nézni. Ti láttatok már ilyet?

2012. aug. 13. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A vikipédia szerint nem tud - [link]


Ugyanakkor a hivatkozás a Winkler Róbert-féle "Nagyvárosi természetbúvár"-ra történik, úgyhogy lehet, hogy mégiscsak tud... :-P


Én korábban még nem láttam repülni, de a közelmúltból mégis van egy emlékem, hogy láttam valami ilyen furcsa dolgot, bogárral, talán épp' ezzel a bodobáccsal - lehet,hogy éppen egy evolúciós lépcsőfokhoz (ugráshoz) értünk? :-)

2012. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nem borobács, hanem bodobács - először azt hittem, hogy melléütöttél, de most látom, hogy a tagekhez is így írtad be.
2012. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy náluk is többféle nem van, mint a hangyáknál?
2012. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] Nem lehet, hogy ilyen volt?
2012. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, a bodobács nem tud repülni. Biztos, hogy olyat láttatok? Csak mert még sosem hallottam így, hogy tavaszibogár.
2012. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztosan az volt és biztosan repült. Sokan mondják a környéken hogy talán átalakuláson mennek keresztül, és talán egy új faj fejlődik ki. Amúgy a "tavaszibogár" általában vidéki kifejezés :)
2012. aug. 14. 12:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!