Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor kezdődik az élet? A...

Mikor kezdődik az élet? A megtermékenyített petesejt már élőnek számít?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul fogalmaztad meg a kérdést, legalábbis a másodikat. Egy megtermékenyítetlen petesejt is élőnek számít, ahogy a hímivarsejtek is, amik igyekeznek megtermékenyíteni a petesejtet.

Nem élő ivarsejtek nem képesek utód létrehozására sem.

2013. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint egy tojás is él? :)
2013. júl. 2. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tojás is él. (Már ha nem veszed ki a csirke alól és nem rakod hűtőbe vagy tepsibe.)


Az élet ilyen szempontból folyamatos, hiszen élő anyagból fog a következő generáció is létrejönni.

2013. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, de az emberi petesejtnél a kérdés nem az, hogy él e, hanem hogy mikortól számít embernek.
2013. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Én értem a kérdést. A megtermékenyített petesejt élő, hiszen ott már minden megvan, csak fejlődnie kell. Megtermékenyítés előtt még nem nevezném élőnek, mert hímivarsejt nélkül nem lesz belőle semmi.
2013. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megtermékenyítés előtt még nem nevezném élőnek"


Akkor miért nevezzük sejtnek? Vagy akkor egy bőr hámsejt sem élő? Vagy egy szívizomsejt. Hiszen az sincs megtermékenytve. :)


Szerintem is inkább arra gondolt a kérdező, hogy mikortól számít önálló szervezetnek vagy egyednek. De attól hogy még egy másik szervezet részét alkotja (pl. a "szűz" petesejt), attól az még élő.

2013. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
10%

Érdekes kérdés volt.

Az élet folyamatos.

2013. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: gondolom, te inkább azt akarod tudni, mikortól ember, az ember. A születése előtt is, vagy csak utána is.

Ha azt nézzük, hogy a magzat ember-e, azt a kérdést, korábban is feltették, pl. itt is: [link]

Ebből az alábbi pár sort emelném ki:

"Hadd idézzek még egy jogi megfogalmazást is! Az Európa Parlament 1989 áprilisában nyilatkozatot fogadott el, melyben a következő mondat szerepel: „... az emberi élet a megtermékenyítés pillanatában kezdődik."

" Ezért tehát, aki a magzatot nem tekinti embernek, és ennélfogva az abortuszt csak a „sorok rendezésének" tekinti, tehát a magzati életben való „szelekció" (válogatás) híve, az nem fogadja el a tudomány jelenlegi állását."

Ezek is itt vannak:

[link]

[link]

[link]

Ez meg, a joggal foglalkozik:

[link]

Vagyis ember már a magzat, de akkor, az abortusz már, gyilkosságnak tekinthető. Ez meg, nehéz ügy. Mi van akkor, ha megerőszakolták a nőt, vagy vérfertőzés áll fent. Nem könnyű, egy emberi életről dönteni, illetve kinek van joga hozzá?

Az, hogy rosszak az anyagiak, az fogós kérdés, de erre is van megoldás: ott lehet hagyni a kórháznál, vagyis nem kell abortuszra menni. Bár ez, hozzáállás kérdése, ki - hogyan viszonyul hozzá. Van aki, meg fel akar nevelni egy gyereket, de nem lehet valami oknál fogva. Van ilyen, ők szívesen örökbe fogadnának. Vagyis van megoldás, csak az is kérdés, hogy most, más emberre bízzuk a saját gyerekünket, vagy legyen abortusz. Én az elsőt választanám. Az abortuszt meg, csak akkor mondhatnám igennek, ha tényleg - biológiailag - probléma lenne (vérfertőzés, vagy talán erőszak).

Nehéz kérdés.

2013. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"Megtermékenyítés előtt még nem nevezném élőnek"

Ebből az az érdekes állítás implikálódik, hogy élettelenből jön létre élő... Ami meg igencsak meredek.


Ha azt mondod, hogy az "élő" anyagcserét foltató sejtjeinket sem tekinted élőnek, mert önnmagukaban nem élnek, akkor meg egy másik érdekes felvetés implikálódik: akkor pontosan mi él? Mert akármelyik szövet sejtje nem él. kiveszed és nem él. Ugyanez igaz minden szövetre, szervre. Végső soron mi az ami él?


Szerintem adja magát az a természetes felosztás, hogy a sejteket élőnek tekintsük. Ilyen formán nincs kérdés afelől, hogy a megtermékenyített petesejt élő-e. Nekem minden sejtem él, az ő élő összeségük vagyok én, a szervezet, az extra, ami létrejön a részek egészéből.

2013. júl. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Srapnel ***** válasza:
52%
Ó, milyen nehéz kérdés is ez. Az élet definíciója nélkül neki se kezdjetek!
2013. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!