Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fun fact-gyűjteményben...

Egy fun fact-gyűjteményben olvastam: "A jobbkezes emberek átlagosan 9 évvel tovább élnek mint a balkezesek. " Ez tényleg igaz? Ha igen, mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés
Balkezes vagyok...
2013. júl. 3. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán a bal agyfélteke dominanciája és az ebből fakadó előnyök miatt. De ez csak találgatás, nem szakterületem.
2013. júl. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy cikket:

[link]


A kutatás több weboldalon is megtalálható, de az eredeti forrást nem kerestem meg. Szerintem ez nem egy reprezentatív eredmény, hiszen mindössze 1000 embert vizsgáltak. A Wiki sem említi:

[link]


Szóval szerintem ne aggódj. :)

2013. júl. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem marhaság. Kb. annyira lehet igaz, mint, az, hogy aki előtt átmegy a fekete macska, az balerencsés less.

Aztán az illető elkezd aggódni, és mintegy súlyos aggodalomból adódó figyelmetlenség miatt elüti az autó. Szerencsétlen fekete macskára kenik, hogy balszerencsét hozott, pedig az illető csak szimplán figyelmetlenségból lépett az autó elé.

Szerintem kb. pont ilyen a balkezesek rövidebb élettartamára szóló "igéret" is.

Ha esetleg biztos akarsz lenni a 9 évvel rövidebb élettartamodban, akkor írj egy levelet Istennek/Mikulásnak/vagy akiben hiszel, és kérdezd meg PONTOSAN, hogy mikor fogsz meghalni. HA válaszol, akkor a kapott számból vonj ki 9-et, és fogadj fel egy bérgyilkost...

Hja, hogy ez egy paradox helyzet?

2013. júl. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fasság.

A fun "fact" dolgoknak a nagy része totál humbuk.

2013. júl. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GLadislaus ***** válasza:

Olvastam egy elméletet arról, hogy mi lehet a történeti oka annak, hogy az embernél túlsúlyban van a jobbkezesség. Az elmélet szerint közelharcok során nagyobb túlélési esélye volt annak az embernek, aki a jobbjában fogta a kardot, a balkezében a pajzsot, mert valamivel védettebb volt a szíve. Ennél fogva a várható életkora is magasabb lett.

De te manapság nem nagyon szoktál kardozni, ugye? :D

2013. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, de azt se hiszem, hogy ez a netes fun fact-gyűjtemény a középkori emberek közötti felmérés eredménye... :)


Szerintem az lehet, amit az egyik válaszoló írt, hogy ez valami megerősítetlen, kisebb kutatás, amit egyszerűen felkaptak.


Már csak egyvalamire lennék kíváncsi: miért írják mindenhol, hogy minden jegesmedve balkezes? Miért azok?

2013. júl. 4. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:

GLadislaus elmélete szerint azért, mert ők sohasem kardoztak és tartották a pajzsot.

:)


Ugyan már, ne érdekeljen már a balkezesség ténye. És, ha azt mondom, hogy a művészek között sokkal több a balkezes, mint az átlagemberek között? Míg az átlagemberek között X % a balkezesek aránya, addig a művészek között 2X % az arány? Vagy, hogy a balkezes operaló orvosoknak több a sikeres és szép műtéte?

2013. júl. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy művészek között nagy a balkezesek aránya. De erre a jegesmedvás dologra azért kíváncsi lennék.
2013. júl. 5. 12:53
 9/9 anonim válasza:
Szerintem sincs valóság alapja. Én anyumat kérdeztem a dologról, aki jobbkezes, és azt mondta volt balkezes ismerőse aki valami 92 éves koráig élt:D szóval szerintem nem igaz. 15/L/balkezes :))
2013. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!