Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van tömegvonzás?

Miért van tömegvonzás?

Figyelt kérdés
Mindig is értettem, hogy van, és hogy a tömeggel rendelkező tárgyak vonzák egymást, de nem világos, hogy miért ! Akárhogy is számoltam, és gondolkodtam, az jött ki, hogy ez lehetetlen, nem kellene a részecskéknek vonzani egymát... Az sem világos, hogy mi az oka, hogy az elektron vonza a portont (és fordítva ) a miért kérdésre nincs meg a válaszom...

2013. júl. 4. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen tömegvonzás, mivel nagy távolságon már taszításként hat ez a hatás. Teljesen más az egész.
2013. júl. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
érdeklődnék, hogy a tömegvonzás azonnal hat-e, vagy van késés nagy távolságok esetében?
2013. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
valami fizikus válaszoljon, mert én csak szakmunkás végzettségű vagyok :))
2013. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Fénysebességgel terjed.
2013. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Attila_the_hun ***** válasza:
Én esküszöm tudom a választ. Ma este vált bennem világossá, hogy mi okozhatja a tömegvonzást. Aztán elkezdtem utánaolvasni a neten (így jutottam ide is), de az én elképzelésemet sehol nem említik, pedig egyre jobban úgy érzem, hogy beletaláltam a közepébe. Nem vagyok tudós, csak egy egyszerű informatikus aki szeret elmélkedni, tehát lehet, hogy tévedés lesz az elméletem. Még nem írom le (ide sem) hogy szerintem mi okozza a tömegvonzást. Ki kell dolgoznom, körül kell járnom a témát pl. a lehetséges buktatók miatt is és ha még akkor is megállja a helyét az elmélet, akkor majd publikálom.
2013. aug. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kíváncsivá tettél ! :D Én a téridő kontinum görböletre gondoltam idáig, hogy meggörbítí a nagy tömeg maga előtt a teret, és ezért halad.
2013. aug. 14. 12:59
 17/23 Attila_the_hun ***** válasza:

Elrugaszkodott lesz a válaszom, de talán helytálló lesz. Egy ideje már foglalkoztat egy gondolat ami a tömegvonzás okára is megoldást kínál. A témát itt is felvetettem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Lehet, hogy a tömegvonzást az anyag intelligenciája okozza. Az élet minden területén látni, hogy az minden formában igyekszik csoportba rendeződni. Ez ránk is érvényes. Barátokat keresünk, városokba gyűlünk. De még a gondolatai szinten is csoportosulunk. Önmagunkat, véleményünket valami ismeretlen erő okán igyekszünk megosztani másokkal. Talán a tömegvonzást is ez az erő okozza: az intelligencia, az anyag/energia elemi intelligenciája ami rendeződni akar

Talán egy porszem tudja jól, hogy önmagában semmit nem ér és ezért tudatosan igyekszik tömegbázist találni magának, hogy abba rendeződve és annak aktív tagjaként magasabb rendű szerveződésként teljesítse feladatát.

2013. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Végülis nekem van egy elméletem, miszerint minden létező anyag gondolat/tudatból épül fel, és valójában a gondolat irányít mindent, szóval az elméleted érdekes, akár még igaz is lehet, de azért ezt nehéz lesz bebizonyítani tudományosan.
2013. szept. 5. 17:23
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ugye tudod, hogy ezt nem Te találtad ki elsőként ?

Prsze attól még lehet, hogy Te is kitaláltad.

Vagy mégsem Te, de sajátodnak érzed.

2015. ápr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Tehát az elméletemet más is alátámasztja? Semmi logikai magyarázata nincs, amiért a tárgyaknak vonzó hatással kell bírniuk egymásra. Ha fizikailag nem is érintkeznek a légüres térben, akkor eleve nem lehet közöttük kapcsolat, ami által az egyik "vonza" a másikat.
2015. ápr. 17. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!