Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Közvélemény kutatást végzek,...

Közvélemény kutatást végzek, mert kíváncsi vagyok. Nektek a 9. -es földrajz tananyagból melyik a kedvenc témátok: csillagászat, geológia, meteorológia, vízrajz, vagy földrajzi övezetesség?

Figyelt kérdés
Melyiket tanulnátok a legrészletesebben középiskolában?

2013. júl. 4. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A meteorológiát sosem kedveltem, a vízrajz sem vonz különösebben. De a geológia, csillagászat kifejezetten szimpatikus.


22L

2013. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A csillagászat és a meteorológia.
2013. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiket szerettem de legfőképpen a geológiát,sokkal érdekesebbnek találtam a többinél. A meteorológia nem nagyon érdekelt,de a csillagászat is jó. :)
2013. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikben van érdekes dolog, de többnyire nem ezeket tanítják, vagy csak én nem vagyok többnyire kíváncsi az átlag sz*rságokra, engem jobban érdekelnek a különlegességek, érdekességek. Bár egyszer hallgattam a tanárokat fősulin, akiknél ez volt a téma: az egyik mondta is, h nem azt tanítjuk, ami érdekes, hanem amit kell.

Töriből visszasírom azt, amikor egyszer bejött egy helyettesítő tanár, s mesélt egy érdekes eseményt a 2. világháborúról. Na az volt életem legjobb töri órája.

2013. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Makoscsiga ***** válasza:
33%
9.es szinten mindegyik érdekes. Egyetemi szinten egyiket se tanulnám.
2013. júl. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Mindegyiket, a lényeg az előadásmód. Nálam, például sokat számított, hogy a tanárnő (nemcsak hogy csinos volt) gyakorlati haszonnal kecsegtető dolgokra is megtanított, olyan dolgokra, amiknél úgy éreztem ezt nem tudják sokan és ez jó érzéssel töltött el. Pl: megmutatta, hogyan lehet analóg karórával meghatározni az Észak - Dél irányt. Ha ilyenekből minden órán lenne 1, akkor imádnék bejárni! (mármint, ha még iskolába járnék)


22F

2013. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:

Engem igazából az összes természettudomány érdekel, viszont nem egyenlő mértékbe. Ezt tanulom egyetemen is, környezettudomány szakon. Amúgy a csillagászat, és a meteorológia inkább a fizika területe, persze középiskolai szinten még be lehet sorolni oda. Bár mi a csillagászatot a fizik óra keretébe tanultuk.



Egyetemen víz és talajvédelem szakirányon vagyok, szóval a vízrajzot, és geológiát, talajtant elég részletesen tanulom. Msc-re pedig környezeti földtanra megyek szerintem, ez főleg geológia, és kémia. De végül is szeretem mindet. Kiemelni nehezen tudok bármit is igazán a természettudományokból.


Középiskolában inkább csak kóstolgatás megy a természettudományokból, hogy ki tudd próbálni, melyiket tanulnád részletesebben egyetemen majd.

2013. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
geológia :)
2013. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem egyértelműen a csillagászat a kedvencem, nagyon szívesen tanultam róla és tanulnék még most is részletesebben. Nem tudom, hol van erre lehetőség a hobbi szinten érdeklődőknek, hogy viszonylag rendszerezetten mélyedhessenek bele a dolgokba. A meteorológia is hasznos, azt is szerettem:)
2013. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én a vízrajzot találtam legérdekesebbnek,valamint a jég felszínalakító munkáit
2018. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!