Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Balatonban élnek férgek vagy...

Balatonban élnek férgek vagy paraziták?

Figyelt kérdés

Ma voltam fürdeni a Balatonban és a lábamra tapadt vagy fúródott egy féreg vagy parazita szerűség (úgy hogy nem is éreztem), kb. 3 centi hosszú és 2-3 miliméter vastagságú lehetett. De nem pióca volt az biztos. Sokkal kisebb, szinte átlátszó szerintem valami parazita lehet. Lehetséges volna, hogy halféreg támadt meg vagy inkább a klímaváltozás miatt idetelepülő új szúnyogok által hozott peték keltek ki a Balatonban amik kikeltek és kifejlődtek és már itt is élősködnek??

Kell még attól tartanom, hogy esetleg amit kiszedtem a lábamból féreg esetleg belém petézett vagy ilyesmi??

Ha igen hogy lehet ezeken vizsgálni milyen vizsgálat kell ilyesmire? Vagy ezt kimutatni se lehet mert ha jól tom az ilyen paraziták csendesen élnek és ki se mutathatóak egész addig amíg valami komoly bajt okoznak.



2013. júl. 7. 19:20
1 2
 1/19 anonim válasza:
15%

Azonnal keresél meg egy orvost nehogy sulyosabb legyen és beléd petézen valami az egész testedet valami parazita boritsa el!!

Jujjj

2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem lesz tőle semmi vbajod,d e ha nagyon fosol orvossal irass fel féregtelenitő tabletát
2013. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Egész biztos, hogy sebet ejtett rajtad?


Az angolna fiatal egyedei például teljesen áttetszőek, úgy is hívják, hogy üveg angolna.

2013. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 sadam87 ***** válasza:
79%

Nincs olyan rendszertani fogalom, hogy "féreg", az inkább egy gyűjtőnév. Mindenesetre a piócák a gyűrűsférgek közé tartoznak, szóval tökéletesen beillenek a féreg kategóriába. :)

De hogy valami hasznosat is mondjak: erős a gyanúm, hogy ami megtámadott, az... pióca! Az orvosi piócát mindenki ismeri, de sok más piócafaj is él hazánkban, és ezek közül néhány szintén szívhat emberi vért. Illetve a fiatalabb piócák is megtámadhatják az embert, ezek máshogy nézhetnek ki, mint a kifejlett egyedek. (Sajnos én se nagyon értek a piócákhoz, így nem tudom megmondani, melyik faj lehetett.)

Mindenesetre pár éve a húgomat is megtámadta egy pióca a Balatonban, és nagyon hasonlított az általad leírthoz (viszonylag kicsi, vékony, fehéres színű, a fejénél kicsit kiszélesedő).

A piócák által okozott seb általában háromszög alakú, és (a véralvadásgátlók miatt) elég sokáig vérzik.

A szúnyoglárvák nem szívnak vért. Nekem más parazitafaj sem jut most eszembe, ami szóba jöhet. Ha pióca volt, akkor nem terjeszt fertőzést, és egész biztos, hogy nem petézett beléd.

2013. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Borsy Máté válasza:
Sziasztok! A mai napon én is ugyanígy jártam Keszthelyen. Egy teljesen átlátszó körülbelül 2 cm hosszú valami rátapadt a lábfejemre. Egy csiklandozó érzésre lettem figyelmes. Mikor odanéztem, úgy látszott, mintha az a valami be szeretné fúrni magát a bőröm alá. Egyből letéptem a lábfejemről, alig akart lejönni. Remélem nem lesz semmi bajom! Ha valaki látott, vagy tapasztalt már ilyet, legyen szíves segítsen! Köszönöm szépen!!
2013. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Balatonfenyvesen táboroztunk, rengeteg gyerek szaladt oda ugyanezzel. Évek óta járunk a Balatonra, ilyet még nem láttunk.
2013. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nekem nem vérzett a lábam egyszerűen az a valami oda volt tapadva a lábamra sőt talán bele is volt fúródva. Fogalmam sincs mi volt az, de szerintem féreg. A piócának ahogy mondta is egyik válaszoló kiszélesedő feje van ennek pedig nem és jóval kisebb. Én eredetileg Balatoni vagyok 21 éves minden évben járok fürdeni elég sokat és én se találkoztam még ilyennel soha. De nem csak én, egyik ismerősöm se. Ismerősöm is ott volt velem nézett nagyokat mikor kiszedtem a lábamból, reakciója pedig: "Nem is tudtam hogy élnek ilyen ge.ik a Balatonban". - Én se tudtam, szerintem ez az akármi idén települt bele.
2013. júl. 10. 01:01
 8/19 A kérdező kommentje:
sebet se ejtett szerintem, legalábbis nem láttam hogy ejtett volna de tuti ejtett mert konkrétan mintha már a fejét húztam volna ki a bőrömből ami egyáltalán nem vérzett és nyoma se volt neki mivel olyan kicsi az "állat"
2013. júl. 10. 01:02
 9/19 A kérdező kommentje:
az orvos meg elküldött a fenébe kb :)
2013. júl. 10. 01:03
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezt lehet az ANTSZ-től is meg kéne kérdezni, odalinkelve ezt az oldalt, ha már ennyien ugyanezt tapasztaltátok.

Én Balatoni lévén hetekig nem is nézek a Balaton felé :D nyáron sem, télen meg fél évekig. De volt hogy itt dolgoztam, és 4 évig lent sem voltam 1x sem. Nekem is újdonság. elúször szúnyoglárvára gondoltam, mérete jó, de az vörösebb, vagy sárgás. A kiürült bábja átlátszó, de az nem tapad, nem fúr, nem mozog...

2013. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!