Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagászok, asztrobiológus...

Prométeum kérdése:

A csillagászok, asztrobiológusok milyen életet feltételeznek egy idegen bolygon? Láttam az idegen bolygot, meg még néhány ilyen ismereterjesztő filmet pl: égi bálnák voltak

Figyelt kérdés
Mik a leglehetségesebb alternativák? sokféle életforma lehetséges de most màr olyan bolygot kéne talàlni ahol minimum többsejtű előlények vannak.
2013. júl. 11. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A leglehetségesebb pedig épp az egysejtű életformák létezése. Vagy legalábbis a földi egysejtűekhez hasonló.

Egyszerűen abból az okból kifolyólag, hogy jóval egyszerűbb felépítésűek, sokkal nagyobb szaporodóképességűek, ennélfogva könnyebben alkalmazkodnak sokféle szélsőséges körülményhez, illetve átlagot tekintve is elég igénytelenek, ami szintén előnyös, hogy esetleg olyan extrém helyeken is megéljenek, ahol többsejtű, bonyolultabb létformák már nem lennének képesek.

2013. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel jelenleg egyetlen olyan bolygót ismerünk, amelyiken biztosan van élet (Föld), ezért kizárólag ennek ismeretéből tudunk kiindulni - no meg abból, hogy a fizika törvényeinek ellentmondó létformák kialakulása nem lehetséges. Ergo a Földéhez hasonló légkörben bálna méretű és tömegű élőlények egészen biztosan nem létezhetnek.
2013. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pedig abban a filmben, igen is volttak égi bálnàk, stalkerek stb. Persze a kék holdon nagyobb volt az oxigén tartalom.
2013. júl. 11. 13:52
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is láttam ilyesmi 'ismeretterjesztő' filmet, Avatar volt a címe... :)
2013. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért rémisztő, hogy néhányan nem tudják megkülönböztetni a valóságot a fikciótól...
2013. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Emberek !!!!! Ez a national Geogeaphicon voltt!! hozzá értő tudos emberek kutatásaitt méréseitt ötvözték azokal az ismeretekel amitt a földi evoluciorol tudonk .Felvàzoltak több nagyon is lehetséges alternativàt úgyhogy egyik a sok közül biztos igaz.
2013. júl. 11. 16:36
 7/15 A kérdező kommentje:
Mindenki jàrjon utàna ! még Michio Kaiko is okosàgokat mondott
2013. júl. 11. 16:41
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a National Geo dokujaival van némi gond. Nem mindegyikre értem, de fizikusként sokszor megütközöm. Lehet, hogy fordítási hiba, bár ebben nem hiszek olyan nagyon. Az általad írt dokut nem láttam, de a leírás alapján el tudom képzelni. Az a baj, hogy földi logikával közelítik a problémát.

Szerintem az életformák az adott hely fizikájához alkalmazkodnak. Gondolom ez ott is elhangzott. Ezért is kutatják az extrém körülmények között élő élőlényeket. Ezen elgondolás szerint a "mi" fizikai környezetünktől idegen formákat kell keresni, ha eljutunk oda, hogy egy másik csillagváros bolygóját vizslatjuk. Van egy nem nagy publicitást kapott terület, ami az űreszközök szennyezéseit vizsgálja. Ha rákeresel, akkor láthatod, hogy a Marsra küldött legutóbbi eszköz is vitt magával élőlényeket. Persze csak "véletlenül", mert elfelejtettek egy sterilizációs lépést.


A feltételezésekkel az a gond, hogy azt tudományos felületen nem publikálják, mert nincs mellette bizonyíték. A népszerűsítő anyagokban egész részletesen beszélnek erről. Van egy magyar fiú is, valamilyen Ákos, az origón elég sokat ír. Őt órákig elhallgatom, akármiről is beszél. Ha megkeresed a cikkeit, akkor az asztrobiológusok ilyen jellegű álmairól elég sokat ír.

Talán ezen a linken egyszerűbb megtalálni az írásait:

[link]

2013. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem túl jó az előbbi link, kárpótlásként:

[link]

2013. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Van egy kis baj a tudóstársadalommal. Ahhoz, hogy (el-)ismertté váljanak, publikálniuk kell. Minél többet. Így aztán nem is érnek rá megvizsgálni téziseik valóságtartalmát, hisz minden perccel nő az esély, hogy valaki más hozza nyilvánosságra.
2013. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!