Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a neve az alábbi képeken...

Mi a neve az alábbi képeken látható kerti növénynek?

Figyelt kérdés

A földön körben szétterülnek, enyhén pirosasan el vannak színeződve a szárak. A levelek (és a szárak is) "bőrszerűek" selymesen fényesek. Maguktól nőnek ki, de nekem nem egyszerű gaznak tűnnek, hanem inkább valami igényesebb dísznövényre hasonlítanak. (Persze, nyilván nem azok, ha maguktól nőnek ki...)

[link]

[link]


2013. júl. 11. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kövér porcsin (Portulaca oleracea)
2013. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ismertem a növényt, de nem tudtam a nevét eddig, úgyhogy köszönöm az első válaszolónak.

Infók:

[link]

[link]

Igencsak meglepő...

2013. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tényleg ez az. Hirtelen megjelent és ellepte szinte az egész udvart. Mindenhol kinőtt, iszonyú gyorsan, heti szinten 10-15 cm-t nő, ami szerintem Guiness rekord is lehetne, mert ha jól tudom ezek a növények 2 hetente nőnek 1-2 cm-t. Ha nem nőtt ki 200 db, akkor egy sem.

Ezek szerint ez dísznövénynek minősül?

2013. júl. 11. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem dísznövény. Gaz.

Ennek ellenére ehető.

2013. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!