Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sűrített levegő egész...

A sűrített levegő egész pontosan mi is?

Figyelt kérdés
Mármint fizikailag/kémiailag érdekelne a müködése. Wiki-n néztem de sokat nem mond, köszi.
2013. júl. 13. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan levegő, aminek a nyomása nagyobb a légköinél, általában nem is kevéssel. Ez felhasználástól függően lehet 10 és 1 000 000 atm. között. Működési elve egyszerűen az, hogy mikor érintkezésbe lép a normál légköri nyomással, igyekszik kiegyenlíteni, vagy, hogy nagy nyomást mér egy felület teljes részére. Apám egyszer mesélte(ha ő hazudott, én is hazudok), hogy egy vízcsőbe, amit sokáig nem használtak, valahogy annyi kosz gyűlt fel, hogy kb. 1 millió atmoszférával kellett nyomni. Nem tudom, mennyire igaz, és nem is felelek a történet igazságárt. De ilyen helyeken alkalmazzák, pl. a számítógépházat is ezzel tisztítják ki.
2013. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:

#1 elég jól leírta a lényeget, támaszkodhatsz rá.

Egy megjegyzés: nincs olyan hétköznapi vízcső, ami kibírna 1 millió atm nyomást, ahhoz speciális nyomásálló edények szükségesek. :) Pár tíz bar is már nagyon megviselné.

2013. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Silber: Akkor rosszul hallottam, vagy rosszul emlékszem. Elnézést.
2013. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sürített levegő kompresszorral összenyomott közönséges levegő. Az ipari gyakorlatban általában 6 bár nyomású levegőt alkalmaznak, ezt biztonságosan kibírják a csővezetékek (többet is).

Ha valahol kék csővezetéket látsz, akkor abban ilyen leveg van.


Hogy hol használják, azt hiszem nem kell részleteznem.



A működése pedig a nyomáskülönbségen alapszik.

Egy 6 báros sürítés esetén 5 bár lesz a hajtó nyomáskülönbség.

Persze a gyakorlatban még lehet variálni a csőátmérő változtatásokkal (konfúzor/diffúzor) és így az áramlási sebességek is egész szépen változtathatók, ill. a célnak megfelelően alakíthatók.

2013. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze az azért kissé pongyola fogalmazás, hogy "közönséges levegő" , egy jól kiépített, évekig működő rendszerhez még komoly levegőtisztítás, szűrés szükséges, erre külön berendezések szolgállnak.
2013. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!