Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hidrogén-fluoridot engedély...

Hidrogén-fluoridot engedély nélkül is kiadnak?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nagyon veszélyes anyag,ezért kérdezem.Ha majd lesz,mindenképpen veszek mellé kalcium-glükonátot,amit:

Gyógyszertárban lehet kapni?


2013. júl. 13. 22:12
 1/10 Silber ***** válasza:
100%

Az életben nem fogsz kapni. Borzasztó veszélyes anyag. A battai finomító egyik üzemében használnak HF-ot, annak az üzemi területen dolgozók is csak külön engedéllyel léphetnek be oda, és külön biztonságtechnikai oktatást kapnak.

Az egyik egyetemi tanárom mesélte, hogy hallgató korában egyetlen (!) csepp ráesett a kisujjára. Olyan kemény lett mint az üveg, és a fájdalomtól három napig nem volt képes aludni.

2013. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy a wikiről olvastad el az egészet, mert ott írja a glükonátot... Mire kellene neked amúgy? Hátha tudjuk valamivel helyettesíteni (pl. az alkohol is megöli a sejteket, nemcsak a fenol)...

A Ca-glükonát azért kell (mint ahogy olvastad), hogy visszapótolja a Ca-ionokat, így az izomműködési zavarokat megakadályozza. De ezt meg lehet oldani akár Ca-citráttal is. Nyilván nem lenne annyi mennyiséged, hogy az alsóbb szövetekből is elvonja a Ca-ionokat.

Tudom, hogy nagyon vigyáznál vele, és senkinek sem mondanád el, és azt is, hogy önfeláldozó vagy...


Utóirat: tudok karboránsavat olcsón:)

2013. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csakis önvédelemre kell,mert tudom,hogy csontig mar.Ezért nyugodtan röhögjetek ki.Az utóbbi sav,amit említettél, mit tud?
2013. júl. 14. 19:04
 4/10 Silber ***** válasza:
A karboránsav egy ún. szupersav, ami azt jelenti hogy erősebb sav a tömény kénsavnál.
2013. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A karboránsavról találtam is egy érdekes cikket.
2013. júl. 14. 23:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek nem véletlen komoly engedélyekhez, és egyedi elbírálásokhoz kötött vegyszerek. Nem tudom, hogy mit lehet kezdeni egy olyan vegyülettel, ami nagyon veszélyes. Egy pisztollyal sokkal többre megy az ember.

Mit csinálnál vele, ha megtámadna egy ember? Szerinted be tudnád adni magadnak a Ca-glükonát injekciót? Azt sem tudod szerintem, hogy az egy szilárd vegyület, az injekciózáshoz meg kell teremteni a megfelelő ozmotikus nyomást stb. Mennyit adnál be magadnak szükség esetén? A fájdalom miatt pedig szerezz be egy kis tramadolt...


Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy itt el fogunk adni neked egy ilyen vegyületet? Azok, akik hozzáférnek sem tudják elvinni a biztonsági felügyelet miatt! Olvass utánna a pH értéknek, és akkor majd lesz egy kis fogalmad, hogy mit jelent a ~-18-as pH.

Vannak sokkal egyszerűbben elkészíthető mérgek, a savakat nem javaslom.

2013. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerinted én ilyeneknek nem nézek utánna,mielőtt kiteszek egy ilyen kérdést?
2013. júl. 15. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
14
2013. júl. 17. 18:34
 10/10 Silber ***** válasza:
Akkor még sok tanulnivalód lesz a kémia és a biztonságtechnika terén.
2013. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!