Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minek van ilyen jellegzetes,...

Minek van ilyen jellegzetes, csípős büdös szaga a természetben (ilyenkor, nyáron)?

Figyelt kérdés

Nyári, tavaszi meleg időben sokszor megcsap egy szag, ha biciklizek vagy akár buszozok.


Csípős, erős szag, kellemetlen. Engem a szalmaillatra is emlékeztet. Szalmaillattal keveredő orrfacsaró lábszag. A fogalmaim szerint így tudom leginkább jellemezni.


(A múltkor például mentem a busszal, és volt egy szakasz, ahol a huzat behozta ezt a szagot, mindenki befogta az orrát, az emberek arca eltorzult. Nem volt könnyű elviselni.)


Mi ez?



#szag #büdös #büdösség #szagfelismerés #csípős büdös #természetszag
2013. júl. 18. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Trágya vagy repce.
2013. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
Disznófarm a közelben?
2013. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, amiről beszélek az nem hasonlít se disznó, se tehén, se kecske, se nyúl trágyájának a szagára.

(Gondolkodtam rajta, hogy disznó, vagy marhateleppel összefügg-e, volt már, hogy olyan helyen is éreztem, ahol ilyesminek nyoma sem volt - pl. folyópart mellett.)

2013. júl. 18. 19:58
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
100%
Múlthéten végig autóztam az alföldet mellékutakon, egy dögszag volt az egész kis megszakításokkal.
2013. júl. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
A dunántúlon nemérezni.
2013. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!