Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy teheti lehetővé az...

Hogy teheti lehetővé az evolúció a homoszexuálisok létezését?

Figyelt kérdés
Mitől alakulhat ki a homoszexualitás? Hogy lehet, hogy sokan talán születésüktől fogva azok (bár nem hiszem hogy csecsemő korban lehetne definiálni bármiféle nemi identitást)? Hogyan lehet ez genetikai dolog, ha nincs kitől örökölniük (hiszen a homoszexuálisok nem nagyon szaporodhatnak, hacsaknem rákényszerülnek az ellenkező neműekkel való közösülésre)? Az evolúciónak eleve ki kellene szelektálni magából a homoszexuálisokat, nem?

2013. júl. 19. 16:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg olyan lappangó genetikai betegség és hajlam van, amit nagyon sok ember hordoz, mégsem alakul ki mindenkinél.


Némelyik csak akkor, ha mindkét szülő rendelkezik a hibás génnel, mások akkor, ha a hajlamot hordozó az életmódjával meg is támogatja a dolgot.


A homoszexualitásról meg mondanak mindenfélét. Hogy tisztán genetika, hogy genetika és szocializáció, illetve hogy tisztán szocializáció. Az általam olvasottak alapján én a második felé hajlok, de legyen bármelyik is, nem hat rá olyan erős szelekciós nyomás, hogy eltűnjön.

2013. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nevezhető a homoszexualitás betegségnek? Szerintem igen, de valaki szerint ez afféle kirekesztés, mint hogy valaki szőke és nem barna. Én eléggé kaotikusnak érzem részemről, hogy a társadalom és a politika előbb foglalkozik ezzel a dologgal, mint a tudomány. Úgy értve, hogy azelőtt foglalnak határozott állást amellett a kormányok, hogy megengedhető vagy nem engedhető meg a homoszexuálisok házassága, mielőtt a tudomány stabilan ki tudná azt mondani, mitől jöhet ez létre, és hogy tényleg semleges, vagy pedig negatív dolog-e.
2013. júl. 19. 16:54
 3/26 anonim ***** válasza:
10%
A szexualitás valószínűleg nem genetikailag programozott, hanem tanult. A dns-be nincs beleírva, hogy hogy néz ki egy férfi, hogy néz ki egy nő, így a megszülető egyed sem tudhatja sehonnan, hogy melyikhez kell majd vonzódnia. Inkább az a meglepő, hogy honnan tudja a többség még is, és miért ilyen alacsony a homoszexuálisok aránya.
2013. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem evolúció!!!


Talán meg kéne tanulni a fogalmak jelentését.


Egyébként pedig genetikai okai vannak.Elég egy apró mutáció, és máris a másik nemhez vonzódsz.

Ebből az okból kifolyólag nem tudnak kiszelektálódni, nem önálló "fajról" van szó, ami elszakadt az eredetitől, tehát nincsen önálló populációjuk sem.

És igazad van, ez nem örökölhető, ez csak mutáció.Emiatt bárki lehet homoszexuális, nem tudom, mekkora eséllyel.

2013. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van némi genetikai meghatározottsága. Nem tudni, hogy ez mekkora %-ban járul hozzá az egészhez, de ismeretes összefüggés , hogy szapora nőknek nagyobb eséllyel lesz meleg fiuk.


Van egy gén(változat), ami nőkben nagyobb szaporásogot okoz, de ugyanezen nők fiai bizonyos eséllyel homoszexuálisak lesznek. Tehát csoportszinten ez a génváltozat növeli a populáció méretét (hasznos), így elterjedhet. (Ne feledjük el, hogy a szülésnél a nő a szűk keresztemtszet, mondjuk ha van 10 nő és 1 heteró férfi (mindenki más meleg), az akár évente 10 gyereket is jelenthet, hiszen 1 férfi mindenkit fel tud csinálni. Míg fordítva, tehát 1 nő és 10 heteró férfi az minden bizonnyal belháborúhoz vezet, és évente max 1 gyerekhez.

2013. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak és kizárólag genetikai meghatározottsága lenne, akkor egyszerűen magyarázható, pont a genetikával: heterozigócia. :) Az egyedek hordozzák és örökíthetik is a géneket, miközben a hatásuk nem nyilvánul meg, mert a vad allél elnyomja - ha a gén recesszív. (Ez most egyszerű eset, poligénes faktornál más a statisztika.) Ha a két szülő pont hordozó, és az utód pont a recesszív géneket kapja meg, megnyilvánul a hatás. Pont emiatt a szelekció nem tünteti el az allélt.

De ahogy az előző válaszolók is kifejtették, a homoszexualitás nem tisztán genetika, sok múlik a szocializáción - vagy csak azon. Ebbe nem megyek bele, nem vagyok jártas a témában. Előfordulhat, hogy genetikai meghatározottságú (pl. a feromon-érzékelés kapcsán valami mutáció, ami nemspecifikus jellegnél hatott), de szerintem is a szociális környezetnek mindenképpen van benne hatása. Minimum úgyis poligénes lenne, tehát környezeti hatással számolni kell.

Tehát az elméleted nem reális.

2013. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Ez nem evolúció!!!


Talán meg kéne tanulni a fogalmak jelentését."


Mármint mi nem az, és én annak neveztem?

2013. júl. 19. 17:10
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

"Az evolúciónak eleve ki kellene szelektálni magából a homoszexuálisokat, nem?"


Erre mondtam azt, hogy maga a homoszexualitás nem evolúció.

2013. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
55%

A homoszexualitás újabb kutatások szerint a terhesség alatt alakul ki, stressz hatására felborult hormonegyensúly miatt. Az alacsonyan termelt (sárgatest) tesztoszteronszint okozza a férfiak homoszexualitását. Ebben az esetben a "meleg" magzatban az agy hipotalamusz mellett található egyelőre nem meghatározott része sokkal kisebb, mint a heteróknál. Ez a különbség sosem egyenlítődik ki.

Ennek ellenére a 20. század második felében alkalmazott "tesztoszteron-terápia" nem hozta a hozzá fűzött reményeket, mert a tesztelt homoszexuálisok nemi vágya ugyan nőtt, de az a férfiak iránt maradt.

2013. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Wadmalac ***** válasza:
94%
Vannak olyan génhibák is, melyek valamire való hajlamot tartalmaznak csak. Az összes olyan egyed, akinél a hajlam nem vált ki valódi hatást vagy a kialakult hatás ellenére szaporodik, simán tovább tudja örökíteni. Ezért nem fog pl. soha magától megszűnni a cukorbetegség vagy még sorolhatnám.
2013. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!