Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hibernáció állapotábol fel...

Prométeum kérdése:

A hibernáció állapotábol fel lehet e majd épiteni az emberekett?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem.


Az, hogy a jövőben mi lesz, maximum a jósok tudják, akik jelenlegi tudásunk szerint nem léteznek :)

2013. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, hibernáció állapotában apró jégkockákra esel szét, ezekből később fel lehet építeni az embert.


Felébreszteni akart volna lenni? Nem, hibernáció alatt - jelenlegi tudásunk szerinti hibernációt értve itt - az alany meghal. A sejtekben a víz jégkristályosodását nem lehet megakadályozni, ami a membránokat szétveri, emiatt felolvasztáskor az összes sejt olyan állapotba kerül, mint a mélyhűtőből kivett hús: hasonlít az eredetire, de már nem funkcióképes. Van kísérlet ennek kikerülésére (ez a legnagyobb gond), de nem tart sehol.

2013. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hibernáció ma is létező dolog, és a mai napig hibernálnak embereket, annak reményében, hogy később felkelthetik őket... jelenleg 74 személyt tárolnak hibernálva. Kb 3 éve válaszoltam meg valakinek ugyan ezt a kérdést, akkor negyven valahány volt. Szóval aktívan "működő" dolog.

Az egyetlen bökkenő a dologgal az, hogy jelen tudomány szerint nem létezik módja annak, hogy az így tárolt személyeket valaha is felkeltsük... akik erre vetemednek, abban bíznak, hogy majd megtaláljuk a módját a jövőben, és akkor felkeltik őket, de szerintem ők már hullák egy dobozba zárva sajnos.

2013. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Minimum már száz ember van már cryonikusan "tartósítva", hogy a jövőben talán újraélesszék őket. Különféle cégek kutatóiknak már nagyjából sikerült megoldani a jégképződéses gondokat, fagyálló anyagok és különféle eljárások alkalmazásával. Ha jól tudom, fejeket már tudnak relative biztonságosan tárolni. Amúgy nem jégben tartják őket, hanem először szárazjéggel lehűtik, majd berakják egy kb -180 c-os folyékony nitrogénes tárolóba.

Már nem gond a tartósítás, de egyszerűen nem tudnak még holtesteket felkelteni, és itt bukik még el a dolog, de bíznak a még most éledező nanotechnikai kütyükben.

Egyébként sikerült már kutyákkal megcsinálni azt, hogy a vérüket speciális anyagra cserélve,lefagyasztva, majd kiolvasztva újra életre keltettek.

[link]

[link]

2013. júl. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem, mivel a fagyást követően azonnal meghal az illető. De a sok előttem válaszoló lényegében mindent leírt ami lényeges.

Én olvastam azt hiszem 1-2 éve már hogy volt egy gazdag házaspár akik lefagyasztották magukat, már elég régen, és ugye az intézetbe ahol tárolták őket váratlan áramszünet volt elég hosszú időre, ami miatt kiolvadtak és persze halottak voltak.

Nem olyan rég olvastam már hogy egy emberi agyat le tudnak fagyasztani és állítólag ha egy másik ember testébe ültetik bele akkor újra tudják éleszteni igaz más teste lesz, de állítólag van rá esély hogy ez működik.

2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fejátültetés van, épp most fordítok egy erről szóló cikket. Agyátültetést - bevallják - nem tudnak kivitelezni. A fejátültetés pedig nem fagyasztással történik, hanem túlhűtéssel, az nem ugyanaz. (Az csak technikai kiegészítés.)

Tudtommal a legnagyobb probléma a testnedvek lecserélése krioprotektív anyagokra (és közben a metabolikus aktiviás csökkentése, de alapszinten tartása hosszú táon), a vért már sikerült, de azzal a sejtek folyadékállománya nem csrélődött rendesen. (Ez is elég régi adat, patkány kísérlet, talán glikollal keverék a vért, és így hűtötték a testet.) Két éve nem néztem utána a témának, de ahogy tudom, ezt még ma sem tudják kivitelezni, bár túlhűtéssel viszonylag hosszan tárolhatóak a testek mindenféle károsodás nélkül (egy óráig a fej külön is).

2013. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!