Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok, mit lathattam?

Mit gondoltok, mit lathattam?

Figyelt kérdés

Neha,ejszaka figyelem az egboltot ,a csillagos eget de az utolso idoben felfigyeltem egy kulonleges jelensegre..Tobbszor lattam repuloket elhuzni,azokat rogton fel is ismerem mivel egesz repulesi idejuk alatt villognak.

A jelenseg amirol nem talaltam magyarazatot es ami mar ketszer is feltunt 2 heten belul egy csillaghoz hasnlo fenyu bolygo lehetett.A haladasi iranyuk hasonlo a repulokevel csak nem villognak meg gyorsabban tavoznak.Legutoljan az unokahugommal figyeltem egy hasonlo jelenseget,hirtelen elobukkant egy csillagszeruseg amely ugyanugy tavozott akar egy repulo.Ez a csillag vagy nem tudom mi lehetett,nem vilagitott egyforman,hol erosebben hol halvanyobban de ugyanugy eltunt egy ido utan.



2013. aug. 1. 21:55
 1/7 gabor19961031 válasza:
UFO
2013. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hullócsillag is lehetett, én is láttam ilyen tegnap este és előző este is.
2013. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nemzetközi Űrállomás esetleg? Látható szabad szemmel állítólag.
2013. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az égboltot nagyon régóta csodálja az ember. de a xx. században, sok különféle törmelék keletkezett a föld körül. ezek a törmelékek ( elromlott műholdak, rakétamaradványok) ezekből néhány pályára állhatott a föld körül, úgy keringenek körülötte mint a hold, csak jóval nagyobb sebességgel, sokkal, de sokkal közelebb. néhány darabkán megtörhet a napsugár, és a csillagnál is fényesebb is lehet, amíg a fénytőrés feléd esik, arra a helyre ahonnét te látod. Az elhalványuló villódzó fényeket az okozhatja, hogy a légköri felhőzet időnként árnyékot vet rá, és ilyenkor halványabban, vagy egyáltalán nem világít. Olvastam egy javas dolgot valamikor régen, hogy idővel ez a törmelék függöny áthatolhatatlanná válhat, nem lesz olyan űrhajó, űrsikló, amelyik károsodás nélkül kijuthatna az űrbe.

Persze sokan tulajdonítanak, látnak, tapasztalnak ennél megmagyarázhatatlanabb jelenségeket is, de általában erre vezethetők vissza.

2013. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Műholdak.
2013. aug. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Tiszta nyári éjszakán, ha jó a szemed és figyelsz, kb. 5 percenként láthatsz műholdat áthúzni az égen. A megjelenésük-eltűnésük oka lehet, hogy földárnyéba lépnek vagy onnan kilépnek, vagy nagyobb tükröző felületük (pl. napelemtáblák) éppen jó szögben állnak, hogy feléd vessék a fényt.

Az űrállomás kivételével ezek általában alacsony pályájú, rövid élettartamú műholdak.

A látható műholdak nagy része nem kelet-nyugati pályán halad, ezért feltételezem, hogy valamilyen térképészeti, geológiai stb. adatgyűjtők, meg persze a katonai kémholdak, az ilyen pályán mozogva tudják a legnagyobb földfelületet belátni.

Az sem kizárt, hogy rálátsz műsorszóró, adatkapcsolati és gps-holdakra is, de ezek geostacionárius pályán vannak, Q messze és kicsik, plusz szemmel nem észlelhető az elmozdulásuk a csillagos háttérhez képest, mert a Földről nézve mindig ugyanott vannak.

2013. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehetett repülőgép leszálló reflektora is
2013. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!