Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematika pályázati munkához...

Matematika pályázati munkához lenne szükségem alapötletre?

Figyelt kérdés

(Ezt a kérdést a napokban már kiemeltem, elnézést kérek a duplapost-ért, hátha valaki most olvassa először és tud ötletet adni...)

Tavaly először meghirdettek a gimnáziumunkban matematikából egy pályázatot. Bármilyen matematikai témát lehet választani, és abból kell egy lehetőleg jól elő is adható munkát írni.

Egyenlőre nem határoztam el, mi legyen a fő témám. Tavaly a geometriát választottam, de a végső anyag inkább a nemeuklideszi geometriáról szólt. Ehhez hasonlóan idén is olyan anyaggal szeretnék foglalkozni ami nem számolásokra épít, hanem például axiómákra, vagy bármi másra.

Egy ötletnek felmerültek a vektorok, de ez csak egy feltételes választás.

Írnátok olyan témát, amely szerintetek kivesézhető 8-10 oldalban, illetve lehet róla tartani egy anyaghosszúságtól függően kb. 8-10 perces előadást?

Egyenlőre a matematikai axiómák jutottak eszembe, mint működőképes téma, jobban bemutatva például Kolmogorov axiómarendszerét, de minden ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszönöm az építőválaszokat!

15/f



2013. aug. 4. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A függvénytan, határérték, sorok, sorozatok elég széles terület mindegyik.
2013. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem kitűnően felépíthető és részenként kiszínezhető az algebari struktúrák rendszere:

(1) Csoport

(2) Gyűrű

(3) Test


Gyönyörűen lehet példákat mutatni, építkezni és illusztrálni a bővítéseket.


Kicsit lehetne sztorizni Abelről, Galois-ról, és a Galois-elmélet jól ismert következményeiről (kockakettőzés, szögharmadolás, 4-nél magasabb fokú egyenlet megoldóképlete...)

2013. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
A különféle logikai paradoxonok is jó téma.
2013. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én két konkrét témát is tudok ajánlani. Az egyik ciklikus mátrixok alkalmazása az alacsony fokszámú diofantikus egyenletek megoldásainál.(kiindulásként lásd KÖMAL/Fórum - Érdekes matekfeladatok/3716-os lapját).

A másik a hiperbolikus tér trigonometriája a hiperbolikus függvények megkerülésével. Elemi számolásokkal talán 30-40 oldalon kihozható. Sz.Gy.

2013. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!