Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete vagy a fehér póló...

A fekete vagy a fehér póló praktikusabb nyáron a meleg ellen?

Figyelt kérdés

Sok helyről lehet hallani, hogy nyáron nehogy fekete ruhát vegyünk fel, mert az "köztudottan" melegebb érzetet biztosít. Ezzel szemben pár helyen olvastam fejtegetéseket, miszerint mégiscsak a fekete adja a hűvösebb érzést, ha nem is számottevően. ( [link] )


Most akkor mi az igazság? És függ-e attól, hogy a levegő hőmérséklete több-e, mint az ember saját testhője?



2013. aug. 4. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sem egyik, sem másik (bár még mindig jobb a fehér) hanem a világosabb árnyalatú színes, szellős anyagú póló. Sajnos, ha megveszek sem jut eszembe, hogy hol olvastam erről, alig egy hete. Pedig magyarázat is volt mellékelve.

Amúgy logikusan nézve Sceptic válasza a helytálló, mellesleg a tapasztalat is ezt igazolja.

Ha megtalálom a cikket, beírom ide.

2013. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

" A melegebb éghajlaton élő emberek barna bőrszíne meg akkor szívatás az evolúció részéről, igaz? "


Nem, ennek is megvan az oka. A melegebb éghajlaton (délebbre) élő emberek nagyobb adagban kapnak napfényt, ezzel együtt nagyobb adagban kapják az UV-sugárzást is. A világosabb bőrben mélyebbre tud hatolni az UV-sugárzás, ezért a szervezet melanint termel védekezésképp, amely a bőr sejtjeinek sejtmagja körül rakódik le. Így a napfény UV-sugarai a melanint bontják el, nem a bőr sejtjeit rombolják.

2013. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
A sötét ruhák benyelik a fényt(meleged lesz),viszont jobban kiszürik a káros UV sugarakat.
2013. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
2016. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy én tegnapekött szarrá gyulladtam a sötétszürke ruhámban. KIZÁRT, hogy nyáron feketét huzzak magmra.

Tegnap világostürkizben mentem, teljesen jo volt és mig a párom vizesre izzzadta magát a fekete felsöjében, rajtam egy csepp sem volt.

2018. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ABence23 válasza:

Azért mert a bolognai spagetti finom.

:D

2020. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!