Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy hasznos,...

Mit jelent az, hogy hasznos, káros, illetve semleges mutáció?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt ateistáktól és kíváncsi vagyok szerintük miben merül ez ki. Azt sem értem, hogy mi külömbség lehet egy hasznos és egy semleges mutáció között, hogyan lehetne már a legelső mutáció hasznos?
2013. aug. 5. 14:57
1 2 3 4
 21/37 Wadmalac ***** válasza:

Maga az istenhit nem áll szemben semmilyen tudományos eredménnyel. A tudomány sem képes megcáfolni a teremtő létét, mint ahogy bizonyítani se. Éppen ezért nem foglalkozik vele, legfeljebb filozófiai szinten.

Semmiféle ellentét nem áll fenn.

Az ellentéteket azok generálják, akik vagy vallásos, vagy tudományos oldalról, de szűk látókörűen vagy akár fanatikusan ragaszkodnak a saját (nem igazolt) világképükhöz.

2013. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

@Wadmalac:


Well said! A probléma nem is itt van. A gond az amikor egyes ezós/kreós vagy akármilyen alakok a tudomány eredményeit eltorzítva terjesztik a hitüket, vagy az tényleg ellent mond a tudomány eredményeinek. (ld. Young Earth kreósok.)

2013. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Igen, ezért egy sunyi patkány a nagy részük.
2013. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Wadmalac ***** válasza:

Ha előttem van egy kosár alma, vegyesen 50% piros és sárga, aztán én kiszedek belőle pár sárgát, majd ez alapján kijelentem, hogy az alma sárga gyümölcs, nem piros, akkor én egy csaló vagyok, nem? :)

Az összes fanatikus így próbálja bizonyítani a saját rögeszméjét.

2013. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Maga az istenhit nem áll szemben semmilyen tudományos eredménnyel."

Ez nem egészen igaz.

A teljesen általános istenkép valóban nem áll szemben a tudománnyal, nem is állhat definíciójánál fogva.

Ezzel szemben például (a jelenleg egyik legnépszerűbb) bibliai isten bármikor ezer oldalról cáfolható tudományosan.

2013. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Wadmalac ***** válasza:
Ott nem istent, hanem a Bibliát cáfolod. :)
2013. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Pontosan. És van bármilyen hivatalos okirat Istentől a Biblián kívül?
2013. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
A biblia mitől lenne hivatalos? Mert te annak mondod? Ugyanolyan, mint bármelyik másik könyv.
2013. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Nem én állítom ezt, hanem a hívők.

Minden, amit a nagybetűs istenről tudni lehet, azt a Bibliából vélik tudni.

Erről beszélek, hogy amit ott írnak, az Isten. Azt meg könnyű cáfolni, mert a java hatalmas marhaság.

2013. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Wadmalac ***** válasza:

Ezzel kb. a kereszténységet tudtad le, de pl. a buddhizmust nem.

Ezért mondom, minden vallás valamilyen szinten támadható, de maga a teremtőben való hit nem. Max. annyit lehet elmondani, hogy a jelen világhoz nem igazolható, hogy feltétlenül szükséges.

2013. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!