Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázná valaki, hogy ez...

Elmagyarázná valaki, hogy ez miért van így?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem, hogy lesz első sorból második? Harmadikban kiemel, de a negyedikben megint nem értem, hogy hogy lesz az első tag.


Egyébként ez az integrál milyen kalibernek számít? (Könnyű, közepes, nehéz?)



2013. aug. 10. 12:17
 1/3 supra01 ***** válasza:

Az első sorból úgy lesz a második, hogy az 1/3-ot kiviszem az integrál elé mindkét tagból.


A negyedikben meg az első tag úgy lesz, hogy 1/3 x 2/3=2/6 ami = 1/2 és azt viszi ki az integrál elé.

És a második taggal is ue. csinálja, csak ott 1/6 lesz, mert 1/2 x 1/3 van.

2013. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem elcsúsztál egy sorral.
2013. aug. 11. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőből a második úgy lesz, hogy az integrálandó törtet elemi törtek összegére bontja. (ha bővebben érdekel a módszer, írj privit).

A 3. lépés szintén egy trükkös lépés. Az átalakítandó törtet ossza és szorozza 2-vel, számlálóban elvégzi a szorzást, majd két tört összegére bont.

Mindkét dolog arra jó, hogy egyszerűbb törtek összegére bontsa az eredetit, mivel így tudja integrálni őket.

Egyébként én nem mondanám nehéznek az integrált, de azért kell tudni pár módszert, s fokozatos begyakorlás sem árt előtte. Nekünk ez 12. osztályban még alap dolog volt, ilyesmi nélkül jó jeggyel érettségizni is nehéz lett volna. :)

2013. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!