Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik a protonnal,...

Mi történik a protonnal, miután az életének vége?

Figyelt kérdés
A Wikipédia szerint egy proton élettartama 2,1x10^29 év (azaz nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon hosszú idő.)Mi történik vele miután ez a nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon hosszú idő letelt?

2013. aug. 10. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy átlagos, becsült mennyiség, mivel a proton stabilnak tekinthető, és ha nem "piszkálja meg" semmi, akkor gyakorlatilag soha nem "hal meg".

Hogy miként érhet véget az élete? Találkozhat egy antiprotonnal, minek következtében mindketten fotonkisugárzás kíséretében megsemmisülnek; elektron befogásával neutronná alakulhat; vagy valami egyéb nukleáris reakcióban vesz részt.

2013. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még nem figyelték meg szabad proton bomlását, de elméletileg meghatározták mivé bomlik.

[link]

2013. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan, hogy a Fercsi életének vége. A proton egy részecske, amely általában az anyag atomszerkezete szerint rendeződik el. Néha érkezik egy másik részecske, és kölcsönhatásba lép vele annyira, hogy a proton átalakul. Onnantól kezdve nem proton. Ennyi. A megadott idő azt mutatja, hogy egy protont nagyjából ennyi idő alatt eltalál valami. Néha hamarabb, néha nem. Mivel nagyon sok proton van, ezért szinte folyamatosan alakulnak át. Csak nem feltétlenül ezen a környéken. A nap belsejében például elég gyakran.
2013. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék, hogy mit találtatok olyan egetverően nagy hibának a szerintem jó válaszomon, hogy 50% alá pontoztatok. Bár én már nem lepődök meg, ha valami baromságot írtam volna, már ott virítana a 100%.

Színvonal...

2013. aug. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!