Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy juthat fel a freon az...

Hogy juthat fel a freon az ózon rétegbe, ha a moláris tömege jóval nagyobb, mint a levegőé?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Hiába, ha kisebb a sűrűsége.
2013. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hmm. Ez nem egészen van így. Azonos körülmények között a freon vegyületek sűrűsége nagyobb, mint a levegőnek.
2013. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
+ Ráadásképp azt is tudni lehet, hogy a moláris tömeg egyenes arányban áll a gázoknál egymással kedves 1.
2013. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na lehagytam: Egyenes arányban áll a sűrűséggel. Ezért minél nagyobb egy gáz moláris tömege, annál nagyobb lesz a sűrűsége is. Azaz ez egy jó kérdés:)
2013. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Silber ***** válasza:
89%

A gázoknak van egy olyan jó tulajdonsága, hogy minden bármely elegyedik bármely más anyagi minőségű gázzal (a Brown-mozgás okán).

Ha nincs jelentős légtömegmozgás (pl. egy szobában), valóban van egyfajta szétválás (a nehéz komponensek leülnek az aljára). Azonban a légkörben folytonosan fújnak a szelek amik felkeverik a rétegeket. Épp ezért megjelenhetnek a nehéz komponensek a felsőbb légrétegekben is.

Legalábbis, ez az én elméletem.

2013. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg jó kérdés. Valami diffúzió vs. gravitáció harc zajlik a levegőben, és az áramlások is folyamatosan keverik. :) Bár a nitrogén és oxigén közt kisebb a különbség, mégsem rétegződnek ki. Arról még nem találtam infot, hogy magassától függően változik-e az arány.

Mondjuk kissé gyanús, hogy az összes olcsó és hatásos vegyszert, adalékot, festéket kikiáltják súlyosan környezetszennyezőnek, hogy aztán a helyébe valami sokkal drágább lépjen, ami ráadásul sokkal rosszabbul látja el a feladatát. :)

2013. aug. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, rendben. Köszi a válaszokat. A légáramlatos elmélet elég valószínűnek tűnik.
2013. aug. 12. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az # 5-ös írja.

Pl a szén-dioxidnak is nagyobb a sűrűsége a levegőnél, még sincs a földfelszínen X cm tömény CO2 réteg, fölötte meg tiszta levegő.

2013. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves kérdező, az én véleményem szerint itt bizony a lényeg nem a gáztörvény és egyéb kémiai fizikai szabályok amik lényegesek, hanem a gazdasági érdek!

Egy gazdasági érdekcsoport rátenyerelt a szakma egy szegmensére és jó kommunikációval kiverte a világból azt a változást, mely az ő érdeke volt.

Lásd: Edison féle izzók kivégzését, melyt olyan áruval helyettesítettek be, melynek akkora környezeti ártalmai vannak, hogy annak a szakirodalma hatalmas.

Lásd: higany, mint lényeges alkotója.

2013. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nos nem igazán értelek.. kifejtenéd jobban, hogy mire gondolsz és hogy hogy jön ez ide?
2013. aug. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!