Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szúnyogirtás miért növeli a...

A szúnyogirtás miért növeli a szúnyogok számát?

Figyelt kérdés

Városban élek. Évek óta figyelem, hogy normális esetben alig van szúnyog. Tópartokon, folyópartokon és sok növényzettel rendelkező lakóparkokban biztosan több van, mert a szúnyogok jobban kedvelik a nedvesebb, hűvösebb területeket.


Amikor viszont bejelentik, hogy légi vagy földi szúnyogirtás lesz, akkor rá néhány napra egyre több szúnyog özönlik be a lakásba. Ez még érthető abból a szempontból, hogy nem hat olyan gyorsan a méreg és menekülnek.


De azt végképp nem értem, hogy ilyenkor a csípések miért fertőződnek el és miért hagynak nagyobb piros foltot, bőrkiütések keletkeznek a csípés körül vagy szabályosan begyulladnak a szőrtüszők.


Normális esetben, még néha télen is előfordul, hogy meghúzza magát 1-1 szúnyog és megcsíp. Ilyenkor kicsi pötty keletkezik, ami kicsit viszket és pár napon belül elmúlik. Ez meg akár egy héttől tovább is ott marad.


Mi az oka ennek?



2013. aug. 12. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, a vegyszerre lehetsz allergiás.

Próbáld meg a csípés után azonnal bekenni Fenistillel vagy cinkes rázókeverékkel a pöttyöt, hátha akkor nem terjed tovább. (A Fenistil elvileg allergiás tünetekre is jó, ha jól tudom; a cinkes lötty viszont sokkal jobban enyhíti a viszketést szerintem.)


Én elég közel lakom a Duna-parthoz, de itt nem szokott túl sok szúnyog lenni, a közvetlen partközelben viszont rengeteg van. Ha nem lett volna irtás többször is, akkor most bizonyára még több lenne.

Szóval, szerencsére engem nem nagyon szoktak szeretni a szúnyogok; most is van egy a lakásban pár napja, de csak azzal "szórakozik", hogy zümmög a fülemnél, meg már vagy háromszor bele is repült. :D

Amelyik viszont megcsíp, azt "kegyetlenül" lecsapom, amint megérzem a bőrömön. (Még mielőtt kiszívhatná a szép, piros véremet. :D)

Nagy ritkán, ha mégis sikerül a tranzakció valamelyik galád jószágnak, nem szokott problémám lenni a csípéssel sem irtás előtt, sem utána.

(Nemrég pár napig volt két pici, piros pöttyöm, de fogalmam sincs, mi csíphetett meg.)


Próbálkozhatsz szúnyogriasztókkal is, hátha távoltartják a kis dögöket:

[link]

(Állítólag a vaníliás cukor is jó, csak simán el kell helyezni néhány nyitott tasakot abban a helyiségben, ahol jellemzően tartózkodik az ember. Célszerű ott is, ahol alszik. Vagy vegyél elektromos riasztót.)


Készíthetsz házilag is szúnyogcsapdát, bár szerintem gusztustalan:

[link]


Állítólag bizonyos ételek fogyasztása is hatásos lehet:

[link]


Egyébként a méhek helyzete még rosszabb, mert ők nem "csak" allergiásak a vegyszerre, hanem elpusztulnak tőle. :(((

2013. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem növeli.
2013. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez valóban inkább allergiás reakció. Amit Berta mondott, jó módszer, próbáld ki.

Nem hinném, hogy több szúnyog lenne, azt sem, hogy menekülnének, egyszerűen feltűnőbbek. Illetve a méreg nem specifikusan a csípőszúnyogokat öli, minden rovart, ami repül - így feltűnőbb, hogy relatíve több a szúnyog.

2013. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!