Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a kristály amit...

Mi lehet ez a kristály amit az utcán találtam fél kilós világos lila-fehér az alja pedig zöld? SOS nagyon érdekel! És mennyit ér?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 16:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Képet 1-2 óra múlva küldök, amúgy nagyn kemény!
2013. aug. 12. 16:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmit. Nem mind arany ami fénylik. Avagy nem minden drága, ami fura színű.
2013. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2013. aug. 12. 18:55
 4/10 anonim válasza:
Szerintem ez ametiszt!
2013. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 imco ***** válasza:

Ez tényleg ametiszt, vagyis a kvarcnak egy lila színű változata. Ez egy valóban kemény ásvány, a Mohs-skálán 7-es.

Egy ásvány börzén biztos eltudod passzolni, de pár ezer forintnál ne számíts többre érte. Szerintem 2-3 ezernél nem ér többet.

2013. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Gondolom az alján valami réztartalmú rész produkálja a zöldet.

Jól néz ki.

Szerintem polcdísznek többet érsz vele, mint eladásra.

2013. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 imco ***** válasza:
100%

Elég homályosak a képek. Nehéz így megmondani mi lehet az a zöld az alján. Lehet, hogy az már maga az anyakőzet, amin ülnek a kristályok. Ebben az esetben lehet, hogy csak propillitesedett már az egész. De ilyen szép nagy kristályok pl sokszor gránit pegmatitokban fordulnak elő. Így az is lehet, hogy valamilyen káli-földpát változat. Mikroklin például.


Egyébként mivel kvarcról van szó (tehát SiO2), a Cu szerintem inkább feketére festené. A réz-oxidok általában feketék. De lehet esetleg egy kis vanádium is beépülve a kristályrácsba. A berillnek (ami egy színtelen ásvány) a smaragd nevű drágakő változata is attól zöld.

2013. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Köszönöm a réz kontra zöld részre a reakciót, legalább tanultam valamit én is. :)
2013. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is tanultam imco válaszából, köszönet. Nagyjából ekkora ametiszt kristályokat egyébként minden jobb vásáron kapni pár száz forintért.
2013. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Azért elég drágák tudnak lenni ezek a cuccok a börzéken. Ez egy szép kristályos ametisztdarab, ha tényleg félkilós, jó pár ezret kéne kiadnod érte, ha meg akarnád venni. Eladni már nem olyan egyszerű, egyszeri magánemberként nem lesz egyszerű rá vevőt találni rá.
2013. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!