Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha levágják az ember fejét,...

Ha levágják az ember fejét, az látja miközben gurul körülötte a kép?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem instant death van olyankor. Nehezen tartom valószínűnek.
2013. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha nagyon gyorsan veszti el valaki a fejét, akkor szerintem előfordulhat, hogy pár pillanat még megmarad!
2013. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
elméletileg, amíg van vér az agyban és a szemekben addig észleled a külvilágot. úgy hallottam ezért is mutatták fel a tömegeknek a levágott fejet kivégzésekkor. persze lehet csak mese az egész. kérdezd meg az orvost vagy próbáld ki személyesen!
2013. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kisebb traumától, is képes az ember azonnal elájulni, nem hogy a gerince összeroppantásától. Az biztos, hogy a fej egy darabig életben van, de hogy eszméleténél van az kizárt.
2013. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van rá valamekkora esély, hogy nem ájul el azonnal, és elég morbid, de szerintem lehetséges, hogy a történelem során némely lefejezett ember -- közel sem mindegyik -- láthatta a fejének gurulását.
2013. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt valami francia orvos csávó, aki ezzel kísérletezett, mert érdekelte a dolog... meg hogy hány másodpercig reagál a tekintete, meg effélék... aztán később ő maga is sikeresen megtapasztalhatta, hogy milyen. Bár már kicsit késő lenne megkérdezni
2013. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem. Életben lehet még a fej, érzékelheti is a külvilágot, de elveszti az eszméletét a sokktól. Igen ritka eset lehet az, hogy ha valaki mégsem - ehhez piszok jó hóhér kell és nagyon éles penge, ami hamarabb vágja át az egész nyakat, mint hogy "ráeszméljen" az illető. A mély sebek nem fájnak annyira, mint a felületi sérülések, plusz a vér sem spriccelt még ki, pár másodperce így talán lehet. Ehhez viszont a legjobb szögben és leggyorsabban kell érkeznie a pengének, guillotine esetén is nagy "szerencse" és ügyes kezű ítéletvégrehajtó kell hozzá. De szerintem ilyenkor meg ennyi idő nem elég látni, hogy "elgurul" a kép, talán épphogy. Az eszméletvesztés elég gyorsan beáll (már csak a vérveszteség miatt is) a fejben, a látás kapcsol ki legelőször.

De előfordulhat, hogy még hallja, ahogy a feje puffan. Ez is kétséges, viszont valószínűbb.

2013. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

1. Kizárt, hogy bárki láthatja a saját fejét, akár lefejezés nélkül, vagy úgy, hacsak nem tükörből.

2. Ha a dolgot úgy kell eldönteni, hogy ki mire szavaz, az más. De ha tényekre alapozunk, nem árt figyelembe venni a szakma álláspontját. Néhány kísérlet történt erre a válaszokban, nem sok eredménnyel.

2013. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönjük, 74%-os, de ki mondta, hogy a saját fejét kéne látnia? A kérdés arról szól, hogy "látja miközben gurul körülötte a kép" - tehát a külvilágot látja-e. De rendkívül sokat segített a kedves és megértő válaszod.
2013. aug. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!