Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi pontosan a másodlagos...

Selender kérdése:

Mi pontosan a másodlagos csontos szájpad?

Figyelt kérdés

Jelenleg állattant tanulgatok, és előjött a másodlagos csontos szájpad és vele együtt a másodlagos belső orrnyílás. Valaki tudna írni róla valamit, mert a köynv leírása alapján nem tudom megfejteni, hogy hogy van térben meg ilyenek. És ez az egy kép van róla, erről meg nem tudok kihámozni semmit.


[link]



2013. aug. 16. 18:50
 1/4 Válasz Vilmos ***** válasza:

Gondolom az elte.prompt.hu-s ehhez kapcsolódó tananyagokat már végigböngészted, nemde? (ugye több cikkben is előjön a krokodiloknál)

Azok sem segítettek semennyire sem?? Kicsivel konkrétabban mik azok ezzel kapcsolatosan, amik neked bővebb magyarázatra szorulnak?


Esetleg az itteni képek tudnak valamit segíteni a megértésben?:

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az érdekel pontosan, hogy az elsődleges szájpad mit köt össze mivel, mit választ el mitől és milyen nyílások vannak rajta? Az emberben melyik anatómiai résznek felel meg?

És ugyanezek a kérdések állnak a másodlagosra is. Mit köt össze mivel, mit választ el mitől, milyen nyílások vannak rajta és emberben melyik anatómiai rész?

2013. aug. 25. 11:00
 3/4 Válasz Vilmos ***** válasza:

Ha az emberi szájpadlásig bezárólag is érdekel általánossaágban a másodlagos szájpad, nem csak krokodiloknál, akkor esetleg nem próbálkoztál még az angol szócikkekkel és képfeltöltésekkel?


[link]

[link] _development

[link]

stb.


Gondolom annyira azért tanultál angolul, hogy ezekből a kérdéses dolgokat kihámozd? Vagy nem angolt tanultál?

Fordításra én meg nem vállalkozhatom, egyrészt azért mert még a végén valamit félrefordítok, másrészt meg annyi energiám nincs, bocs.

A másodlagos szájpadlásból most így kútfőből én nem tudok ezekre válaszolni, egyébként se biológia az főszakom, de esetleg majd megpróbálom közeli ismerősöket, ha találkozom velük, végigkérdezni?


És úgy kb. meddig aktuális neked ez a kérdés?

2013. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyira nem volt időm szétnézegetni mindenhol és gondoltam ha itt felteszem a kérdést lesz, aki egyből rá tudja vágni. De majd megnézegetem, amit most küldtél, emrt angolul még nem kerestem utána. Egyébként német az első nyelvem.


Bármeddig aktuális kérdés, de annyira nem lényeg, hogy utána kelljen kérdezgetni másoknál is.

2013. aug. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!