Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az hogy oxidálhatós...

Mit jelent az hogy oxidálhatóság redukálhatóság?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy az oxidáció e- felvételt a redukció e- leadást jelent.


és pl az hogy "szénnel redukálják" az mit jelent? szén kerül az adott atom helyére a vegyületbe?


Köszönöm előre, is biztos amatőr kérdés, csak olvasgatok egy kis kémiát mostanság és nem teljesen egyértelmű nekem.



2013. aug. 17. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
van pl a vas-oxid, legyen Fe2O3 (a vasnak többféle oxidja is van), ez már ugye oxidált forma, tehát tovább oxidálni már nem lehet, csak redukálni. Ha szénnel redukáljuk, akk a szén egyesül az oxigénnel, és lesz szén-dioxid (vagy ha kevesebb az oxigén, akk szén-monoxid) és elemi vas. Egyébként az oxidálódó anyag adja le az elektront, és a redukálódó anyag veszi fel, tehát most a szén adja le és a vas veszi fel (visszakapja, amit előzőleg az oxigénnek leadott, a szén pedig leadja a sajátjait az oxigénnek)
2013. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

redukció: elektron felvétel

oxidáció: elektron leadás

Példa rá:

Ha elégeted a papírt abból szén lesz, ez pedig tovább ég, oxidálódik: C + O2 =CO2

Szén kezdetben "0" oxidációfokkal rendelkezik, majd lead 4 elektront az oxigénnek, tehát a szén oxidálódik, ugyanakkor az oxigén atomonként felvesz kettőt azaz az oxigén redukálódik.A két folyamat elválaszthatatlan egymástól, ha van redukció akkor van oxidáció is.

Szénnel redukálják, azaz csúnyán mondva szénnel kényszerítik arra, hogy elektront vegyen fel.Az előttem lévő példája pedig tökéletes erre (lsd. vasgyártás).

2013. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!